BTC pokračuje v rastúcom trende. Zdroj: Shutterstock.com/varuna

BTC pokračuje v rastúcom trende, avšak napriek výkonnosti hlavnej kryptomeny trh zaznamenal ešte prudší nárast niektorých top altcoinov. Išlo napríklad o ETH, ADA alebo DOT. Na základe prevažne pozitívneho pozadia sa obchodníci voči Bitcoinu pochopiteľne správali optimisticky.

,,Nasleduje prelomenie nad 50 000 s targetom na 58 – 60 000. Cena sedí nad 200D MA, ktorá teraz slúži ako podpora,” zhrnul Pentoshi na Twitteri.

Na otázku, kde vidí cieľ Bitcoinu odpovedal, že trojnásobok súčasných cien sa zdá byť rozumný. Cenu odhaduje dokonca až na 180 000 dolárov.

BTC/USD Zdroj: Pentoshi/Twitter
BTC/USD Zdroj: Pentoshi/Twitter

Prečítaj si taktiež technickú analýzu nie len Bitcoinu – Analýza BTC, ETH, SOL, AVAX – bull trend pokračuje na celom trhu

Cena Bitcoinu vo výške 180 000 dolárov prekonáva aj optimistickejší minimálny cieľ 135 000 dolárov, ktorý stanovil PlanB do konca roka 2021.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

September nie je pre BTC väčšinou býčím mesiacom

Prvé dva dni v mesiaci boli v silnom kontraste s historickými pohybmi za september, ktorý bol pre trhy s kryptomenami väčšinou nevýrazným mesiacom. Pokiaľ ide o budúcnosť, inštitucionálny záujem môže slúžiť na to, aby boli nasledujúce týždne ešte zaujímavejšie.

,,V lete kúpilo BTC veľa veľkých a dôležitých inštitúcií,” poznamenal Mike Alfred, zakladajúci generálny riaditeľ spoločnosti BrightScope & Digital Assets Data.

Medzitým ako Bitcoin váha s prerazením rezistencie nad 50 500 dolárov, tak mnoho altcoinov zaznamenalo obrovský rast. Cardano dokonca dosiahlo nové ATH na hladine 3,10 dolárov. Ethereum taktiež prekonalo trojmesačné maximum z pred 3 mesiacov oproti BTC. Teraz sa očakáva, že najbližší altcoin, ktorý pôjde na ATH, je Polkadot.

Prečítaj si taktiež – TOP 3 faktory, podľa ktorých Polkadot smeruje na nové ATH

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.