Profesionálny obchodník na burze
Profesionálny obchodník na burze, zdroj: shutterstock.com/Andrey_Popov

Nielen u nás v Kryptomagazíne, ale taktiež takmer v každej kryptomenovej skupine či už na Facebooku, Telegrame, na Twitteri alebo kdekoľvek inde sa denne hovorí o obchodovaní a profesionálnych traderoch. Tí svojimi analýzami rozoberajú trh, robia predikcie a analýzy a často poskytujú rôzne signály. Stavím sa, že aj ty si niekedy chcel dosiahnuť to, že budeš profesionálnym traderom. Znie to ako úplný sen. Avšak aké vlastnosti a kvality musí mať človek na to, aby sa mohol na túto cestu vybrať? Ako sa teda stať profesionálnym obchodníkom?

1. Pracuje denne ako všetci ostatní

Pre profesionálneho kryptomenového obchodníka je obchodovanie práca ako každá iná. Nesústredí sa na to, koľko percent kedy zarobí alebo o koľko si práve vylepšil výplatu. Jediné, čo robí, je, že obchoduje. A obchoduje. A ešte raz obchoduje. Nemusia to byť desiatky obchodov denne (samozrejme, niekedy môžu), avšak pravdou je, že za grafmi sedí takmer niekoľko hodín denne. Nemusí to byť len kvôli tomu, aby neustále obchodoval. Často iba analyzuje trh, kontroluje pozície alebo hľadá nové vstupy do obchodov.

2. Emócie má pod kontrolou

Veeeeeľmi podstatná vlastnosť každého profesionálneho obchodníka. Veľa z nich by povedalo, že táto vlastnosť je bezpochyby tá najpodstatnejšia. Prečo? Pretože môžeš mať akýkoľvek výborný setup, správny graf a ideálnu pozíciu, ale pokiaľ nemáš svoje emócie pod kontrolou, tak ťa trhy pohltia a oberú o peniaze. Profesionálny obchodník je preto často veľmi pokojný, rozvážny a svoje emócie má úplne pod kontrolou. Dokáže sa tak vyhnúť vstupom na základe FOMO alebo FUD reakcií na trhoch.

Zaujímajú ťa takéto články o obchodovaní? Ak áno, tak neváhaj sledovať náš portál trading11.com, kde sa denne dozvieš množstvo informácií nielen zo sveta obchodovania, ale takisto budeš mať možnosť sledovať aj rôzne analýzy od profesionálnych obchodníkov.

3. Dodržiava plán

Dodržiavať plán je nepochybne kľúčovou devízou každého profesionálneho obchodníka. Má totižto jasný plán a ten sa snaží do bodky splniť. Pomôže mu to nielen s disciplínou (a následnou kontrolou emócií), ale rovnako ho to často môže uchrániť od zbytočných strát. Plán by však mali mať úplne všetci traderi. Aj úplní začiatočníci potrebujú začínať s tým, že si jasne zvolia stratégiu a snažia sa ju dodržiavať. Preto pokiaľ sa často nachádzaš v situácii, keď porušíš svoj plán a podľahneš emóciám, mám pre teba zlú správu. Profesionálnym obchodníkom sa dokážeš stať len za tej podmienky, že to dokážeš zmeniť.

Prečítaj si aj: Čo robiť, keď trh stagnuje?

4. Nie sú mu cudzie kreativita ani intuícia

A teraz znak, ktorý na prvý pohľad vyzerá, že je v rozpore s tým predošlým. Keďže je kryptomenový trh pomerne malý a stále mladý (čím chcem povedať, že je veľmi volatilný a často manipulovaný), tak sem-tam na ňom môžeš vidieť veľmi nepredvídateľné pohyby. A práve na tieto pohyby vedia zareagovať profesionálni obchodníci – vedia ich odhaliť a zariadiť sa podľa nich (napríklad vystúpiť z pozície skôr, ako plánovali). Vďaka tomu sa vedia vyhnúť stratám. Nemôže sa to však stávať príliš často, pretože by to bolo úplne v rozpore s predchádzajúcim bodom.

5. Individualita je normálna

Jeden z mála bodov, ktorý nie je ani zďaleka kľúčový, avšak plne spadá do nášho zoznamu. Profesionálni obchodníci sú často v „práci” sami. Niekedy sú členmi menších tímov, avšak obchodovanie je z veľkej časti o tom, aké stratégie používa daný jednotlivec, ako sa na trhy pozerá a rovnako aj to, aký je obchodník a koľko risku znesie. Veľa z toho sa teda nedá aplikovať vo väčšej skupine obchodníkov. Pri práci obchodníka je to však úplne bežné.

Vo VIP Bitcoin Skupine sa naučíš, ako efektívne pracovať so stakingom a trhom. Cieľom tohto projektu je hlavne vzdelávať začínajúcich obchodníkov na burze. Skupina ti zároveň ponúka kompletný obchodný servis od signálov cez webináre až po analýzy trhu. Pokiaľ sa potrebuješ niečo opýtať alebo doladiť, môžeš tak urobiť vždy na štvrtkovom VIP streame. Trading tím ti pomôže. Chcem vstúpiť do skupiny.

Bitcoin Skupinu sleduj aj na Telegrame: https://t.me/czsktrader

Staň sa profesionálnym obchodníkom

Samozrejme, znakov profesionálneho obchodníka je oveľa viac. Zajtra ti prinesieme ďalších 5. Ak si profesionálny trader, tak by sa väčšina z dnešných znakov (ale aj z tých zajtrajších) mala dať na teba „aplikovať”. Rovnako však platí, že nie všetky sa musia na teba vzťahovať. Ak však ešte nie si úplný profesionál a rád by si ním bol, tento zoznam ti môže napomôcť k tomu, aké vlastnosti majú profesionálni obchodníci a ktoré charakteristiky či znaky ich odlišujú od priemerných obchodníkov.

Čítaj ďalej: Chceš zarobiť na Bitcoine? Musíš zvládnuť money management!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.