ChainLink (LINK) je nová krypto-celebrita – Aké sú dôvody jeho rastu?

0

Kryptomena ChainLink v posledných dňoch zaznamenala sériu púmp. Od nešťastného prepadu celého trhu sa nielenže vrátila na pôvodné hodnoty, ale seriózne útočí na tohtoročné high. Aj krátky pohľad na graf prezradí, že sa niečo deje. Ale čo?

1D LINK/USD - Coinbase Pro
1D LINK/USD – Coinbase Pro

Nuž, rýchly rast tohto altcoinu má hneď niekoľko dôvodov.

1. Partnerstvo so SWIFT-om

Partnerstvo s jednou z najväčších bankových transakčných sietí na svete samozrejme zavážilo. Spoločný projekt ChainLinku a SWIFT-u bol oznámený 6.10.2019 a odvtedy môžeme vidieť iba samé vysoké zelené sviečky.

2. Obchodovanie na Binance

ChainLink je jeden z mála projektov, ktorý sa na Binance dostal bez listing poplatku. Postačila kvalita projektu a burza tento altcoin pridala aj sama. Navyše, LINK je jeden z mála tokenov so skutočne vysokým volume na tejto burze. Pohyby sú často spôsobené botmi, ktoré na tejto platforme vytvárajú obrovský FOMO efekt.

Nemáte ešte účet na Binance? Tak na čo čakáte? Návod nájdete tu!

3. Silná komunita

Altcoinová zima veľmi zle dopadla na komunity, ktoré rôznym projektom dodávali život a držali ceny hore. LINK je jeden z mála altcoinov, ktorý má veľké pohyby a zdá sa, že po lete sa ako prvý väčší coin dostal z bear marketu. Ešte si však musíme počkať, ako uzavrie weekly sviečka.

Pumpy udržiavajú komunitu pokope a s každým väčším pohybom pribúdajú noví a noví „veriaci“.

4. Blíži sa ďalšie veľké oznámenie?

Nakoniec, v poslednej dobe sa špekuluje, že ChainLink príde s veľkým oznámením. Developeri projektu sú momentálne na DevCon 5 konferencii a čoskoro by mali predstaviť novú formu stackovania tokenov. Update bol už pridaný na LINK GitHube.

Vylepšenia blockchainu a rôzne forky už síce nie sú v móde, o čom sme sa mohli presvedčiť aj v prípade EOS-u, no okolo LINK-u je teraz veľký hype a aj takáto technická záležitosť by mohla priliať palivo do ohňa.

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of