instagram k-mag aktualizácia

Najnovšia aktualizácia  Instagramu odstránila funkciu, ktorá tam bola prakticky od začiatku. Už v roku 2011 ste mohli na tejto sociálnej sieti doslova prenasledovať ľudí a vidieť každú aktivitu konkrétneho účtu. Každý like, follow alebo komentár. Digitálne súkromie je však stále dôležitejšie a aj Instagram musí ísť s dobou.

Popravde, táto funkcia bola už dlhšiu dobu „ťažko dostupná“ – jej používanie vás stálo veľa klikov. Sledovať ľudí na Instagrame môžete aj naďalej, no budete to musieť robiť cez nástenku a scrollovaním pozbierať všetky informácie o cieli vášho záujmu a jeho aktivitách.

Zdá sa, že drvivá väčšina používateľov sociálnej siete je s touto aktualizáciou v pohode.

Sledovanie aktivity bolo totiž v minulosti zneužívané na rôzne účely. Jedným z nich je samozrejme cyber-stalking. Často sa stávalo, že ex-partneri sledovali jeden druhého a ich činnosť na Instagrame potom viedla k rôznym hádkam a rozporom.

Ľudia sa tiež báli resp. hanbili sledovať niektoré Instagramové kanály z obavy, že známi a rodina ich za to budú súdiť. Po tejto aktualizácii bude sledovanie a likovanie rôznych kontroverzných fotiek o niečo „bezpečnejšie“.

O piatej streamujeme! Sledujete BitLink?

Môže Bitcoin SKUTOČNE ovládnuť svet alebo je to iba rozprávka?

Temná stránka tohto rozhodnutia

Máme tu však aj druhú stranu rozhodnutia odstrániť creepy follow funkciu. Používatelia cez ňu často na platforme hľadajú nový obsah, ktorý by mohli sledovať. Logicky, to čo majú radi vaši známi sa možno bude páčiť aj vám.

Po novom môžete objavovať Instagram cez funkciu „Discover“, ktorá je algoritmicky prispôsobená tomu, čo máte radi. Resp. tomu, o čom si Instagram myslí, že to máte radi. Nové fotky vám ukáže na základe vašej minulej aktivity na platforme a z času na čas sa možno objaví aj nejaký sponzorovaný post.

A práve to je druhý dôvod, prečo sa Instagram rozhodol odstrániť follow funkciu. Podobne ako Facebook, už nemá záujem ukazovať vám veci od vašich priateľov. Vidieť budete to, čo vám Instagram dovolí. To, na čom najviac zarobí. To, čo vás najdlhšie udrží pri obrazovke.

Preto by ste mohli zvážiť nový prístup k týmto technológiám. Digitálny minimalizmus je snaha o získanie kontroly nad vaším smartfónom a počítačom. Vypnite si to otravné pípanie a vibrovanie. Notifikácie povoľte iba vybraným aplikáciám, ako SMS či kalendár.

Viac o digitálnom minimalizme sa dozviete tu:

Dôvod, prečo stále musíte sledovať telefón a ako to napraviť – Digitálny minimalizmus

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance