Binance US by mohlo byť spustené do 2 mesiacov. Padli sme pod 10 000 dolárov – bolo to posledný krát? Až 80 % občanov Kolumbie má v pláne investovať do kryptomien. EÚ bude meniť zákony voči kryptomenám. Hrozí nová vlna „hacknutí“ a útokov? Sú predikcie o blížiacej sa kríze prehnané?

Binance US by mohlo byť spustené do 2 mesiacov

O zozname 30 kryptomien, ktoré by mohli byť na kryptomenovej burze Binance US, sme sa zmienili už v nedávnych spravách. Neišlo, samozrejme, o žiadne veľké prekvapenie, keďže na zozname 30 kryptomien boli samé „veľké kalibre“. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tether alebo Cardano. So všetkými týmito kryptomenami (a pravdepodobne 25 ďalšími) budete môcť obchodovať, ak sa nachádzate v Amerike. Už od novembra by sa podľa CEO burzy Binance, Changpenga Zhaa, mohlo oficiálne spustiť obchodovanie na burze Binance US.

Ak vás táto téma zaujíma viac, odporúčam pozrieť si tento článok: coindesk.com

Padli sme pod 10 000 dolárov – bolo to posledný krát?

Už zhruba týždeň nás Bitcoin prekvapuje svojou pomerne „medveďou náladou“. Od minulého utorka padol BTC takmer o viac ako 2 500 dolárov. Niekoľko indikátorov naznačuje, že tento pád pod 10 000 dolárov by mohol byť tým posledným. Avšak na druhej strane sú obchodníci, ktorí hovoria, že aktuálne iba smerujeme ku hranici 8 000 dolárov. Čo je teda pravda? To, samozrejme, nikto nemôže vedieť, pretože nikto nemá krištáľovú guľu. Avšak dnes už sme na túto tematiku pripravili jeden článok. Ten nájdete v odkaze dole.

Viac o tejto téme si môžete prečítať v našom článku na tomto linku: kryptomagazin.sk

Až 80 % občanov Kolumbie má v pláne investovať do kryptomien

No, vyzerá to už tak, že Južná Amerika má celoplošne problémy s ich oficiálnymi štátnymi menami. Venezuela, Argentína a najnovšie aktuálne aj Kolumbia majú pomerne veľké problémy s infláciou (a hyperinfláciou). Práve preto by sa mohli občania pozerať práve na investíciu do iných, alternatívnych, aktív. Mali by si tak chrániť svoj majetok pred veľkým znehodnotením. Aj to uviedli podľa prieskumu občania Kolumbie ako jeden z dôvodov, prečo by mohli investovať do Bitcoinu a iných kryptomien. Dokonca až 50 % mladých ľudí už do kryptomien investovalo a veľká časť občanov nevylučuje to, že sa k takejto investícii uchýli opäť.

Ak vás táto téma zaujíma viac, pozrite si tento link: cointelegraph.com

EÚ bude meniť zákony voči kryptomenám

Nič príjemné. Ani zďaleka. Nikto (z radov kryptomenových nadšencov) totižto nebude preferovať zmeny, ktoré má EÚ v pláne implementovať. V Nemecku napríklad hrozí, že zákony, ktoré sú navrhnuté, by mohli úplne zruinovať kryptomenové burzy. V Česku zase môžu hroziť extrémne vysoké pokuty za porušenie rôznych predpisov a zákonov. No a vo Francúzsku budete musieť mať špeciálne licencie. Samozrejme, že v rôznych iných krajinách je to opäť iné, avšak v EÚ to aktuálne vyzerá na nie úplne priaznivé podmienky pre kryptomeny. Teda, samozrejme, okrem výnimiek ako Malta, Estónsko alebo Litva.

Viac si môžete prečítať v našom článku na tomto linku: kryptomagazin.sk

Hrozí nová vlna „hacknutí“ a útokov?

Nepochybne ste si všimli, že v posledných pár týždňoch bolo pomerne dosť únikov súkromných dát, KYC hackov (niektoré z nich však mohli byť podfuky) a útokov na osobné informácie. No a podľa nasledovného hackera by to všetko mohlo ešte len začať. Dokonca sa daný hacker vyjadril, že má ísť iba o akési zahrievanie a rozcvičku pred tým, čo bude nasledovať. No a o koho to ide? „Daný hacker“ by mal byť ten, ktorému sa malo podariť zaútočiť na burzu Binance, z ktorej mal dostať KYC. Sám sa vyjadril, že by čoskoro mohlo dôjsť ku ďalším útokom na osobné údaje užívateľov rôznych búrz.

Viac detailov o burze Binance a rôznych hackoch, ale aj varovania od daného hackera si môžete pozrieť tu: cointelegraph.com

Sú predikcie o blížiacej sa kríze prehnané?

V poslednom čase sa to negatívnymi predikciami o kríze poriadne hemží. Pribúdajú stále nové a nové, ktoré sú založené na rôznych grafoch, poklesoch trhov, spomaľovaní ekonomiky alebo na hrozbe o obchodnej vojne. Avšak nie všetko musí byť tak tragické. Teda minimálne podľa Mohameda El-Eriana, hlavného ekonomického poradcu pre Allianz. Ten sa vyjadril, že aktuálne prepady trhov a rôzne poklesy nemusia hovoriť vôbec nič o stave celkovej ekonomiky. Myslí si, že ekonomika si celkovo vedie dobre a trhy budú celkovo veľmi volatilné.

Viac sa môžete dočítať, ak kliknete na nasledujúci odkaz: ccn.com

Čo čítať ďalej?

Odkiaľ sa berie hodnota zlata – Vzhľad niekedy naozaj zohráva úlohu

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of