Aký názor na poplatky má šéf burzy Binance?
Aký názor na poplatky má šéf burzy Binance? Zdroj: Shutterstock, increation87

Poplatky na burze patria jednoznačne k najsledovanejším faktorom pri samotnom výbere burzy. V tomto článku sa pozrieme na osobný názor šéfa burzy Binance, ktorý predstavil svoj pohľad na poplatky na burzách. Ako ich vníma?

Binance a poplatky

Chanpeng Zhao predstavil ďalšiu časť zo série jeho osobného blogu. Tentokrát sa vyjadril k téme poplatkov na burzách. Aký je teda jeho pohľad?

V prvom rade by používatelia mali obchodovať s kryptomenami za ich skutočné náklady. Vysoké poplatky sú ťažkopádne a uberajú zo zážitku z obchodovania. Ak chce niekto kúpiť Bitcoin a premeniť ho na iné aktívum, mali by tu existovať minimálne zásahy.

Zhao ďalej uviedol, že síce nepatrí k vášnivým obchodníkom, no jednoznačne dáva prednosť hodlovaniu. V čom vidí výhody?

Povedzme si to jasne. Nie som vášnivý obchodník. V skutočnosti uprednostňujem nákup a HODL. Avšak rovnako ako tradičné trhy, aj svet kryptomien je obľúbenou cestou pre pravidelné investovanie a obchodovanie. Obchodníci by sa teda nemali obávať, že by im poplatky za obchodovanie uberali zo zisku.

Prečítaj si tiež: Špičkový obchodník varuje investorov pred hrozivým poklesom Bitcoinu a altcoinov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Na prvom mieste je klient

Najobľúbenejšia kryptomenová burza na prvé miesto vždy stavia samotného klienta. Koniec koncov, dokazujú to aj samotné kroky burzy:

V Binance je naša filozofia veľmi jednoduchá. Používateľ je vždy na prvom mieste. Preto poskytujeme jedny z najkonkurenčnejších výmenných poplatkov v tomto sektore. Pri otvorení alebo zatvorení pozície na spotovom obchodovaní účtujeme paušálny poplatok 0,1 %. Tí, ktorí držia BNB, získavajú aj dodatočnú zľavu 25 %.

Poplatky v sieti Binance
Poplatky v sieti Binance. Zdroj: Binance Blog

Čo je to spread? Má vplyv na obchodovanie?

V prvom rade treba uviesť, že ide o dva odlišné pojmy.

Používatelia by mali pochopiť rozdiel medzi spreadom a obchodnými poplatkami, čo sú dve kľúčové zložky každého kryptomenové obchodu,“ uviedol Zhao.

Obchodný poplatok predstavuje malé percento z každej transakcie. Trhový spread je v podstate rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou aktíva.

V niektorých prípadoch môže burza inzerovať nulové poplatky. V skutočnosti má však ich burza nižšiu likviditu a vyšší trhový spread ako konkurencia. Takže aj keď neplatíte obchodné poplatky, konečné náklady na váš obchod budú vyššie.

Obchodné poplatky zohrávajú podľa riaditeľa Binance vo svete kryptomien jednoznačne kľúčovú úlohu:

Som presvedčený, že kryptografické burzy môžu vždy nájsť spôsob, ako zlepšiť svoje štruktúry poplatkov. Keďže každý deň vznikajú nové burzy, dopyt po lepších poplatkoch je vyšší ako kedykoľvek predtým.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre