CEO Binance Changpeng Zhao: „Binance má najkonkurencieschopnejšie poplatky na trhu”

Novinky Aký názor na poplatky má šéf burzy Binance?
Aký názor na poplatky má šéf burzy Binance? Zdroj: Shutterstock, increation87
BITmarkets BITmarkets

Poplatky na burze patria jednoznačne k najsledovanejším faktorom pri samotnom výbere burzy. V tomto článku sa pozrieme na osobný názor šéfa burzy Binance, ktorý predstavil svoj pohľad na poplatky na burzách. Ako ich vníma?

Binance a poplatky

Chanpeng Zhao predstavil ďalšiu časť zo série jeho osobného blogu. Tentokrát sa vyjadril k téme poplatkov na burzách. Aký je teda jeho pohľad?

V prvom rade by používatelia mali obchodovať s kryptomenami za ich skutočné náklady. Vysoké poplatky sú ťažkopádne a uberajú zo zážitku z obchodovania. Ak chce niekto kúpiť Bitcoin a premeniť ho na iné aktívum, mali by tu existovať minimálne zásahy.

Zhao ďalej uviedol, že síce nepatrí k vášnivým obchodníkom, no jednoznačne dáva prednosť hodlovaniu. V čom vidí výhody?

Povedzme si to jasne. Nie som vášnivý obchodník. V skutočnosti uprednostňujem nákup a HODL. Avšak rovnako ako tradičné trhy, aj svet kryptomien je obľúbenou cestou pre pravidelné investovanie a obchodovanie. Obchodníci by sa teda nemali obávať, že by im poplatky za obchodovanie uberali zo zisku.

Prečítaj si tiež: Špičkový obchodník varuje investorov pred hrozivým poklesom Bitcoinu a altcoinov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Na prvom mieste je klient

Najobľúbenejšia kryptomenová burza na prvé miesto vždy stavia samotného klienta. Koniec koncov, dokazujú to aj samotné kroky burzy:

V Binance je naša filozofia veľmi jednoduchá. Používateľ je vždy na prvom mieste. Preto poskytujeme jedny z najkonkurenčnejších výmenných poplatkov v tomto sektore. Pri otvorení alebo zatvorení pozície na spotovom obchodovaní účtujeme paušálny poplatok 0,1 %. Tí, ktorí držia BNB, získavajú aj dodatočnú zľavu 25 %.

Poplatky v sieti Binance

Poplatky v sieti Binance. Zdroj: Binance Blog

Čo je to spread? Má vplyv na obchodovanie?

V prvom rade treba uviesť, že ide o dva odlišné pojmy.

Používatelia by mali pochopiť rozdiel medzi spreadom a obchodnými poplatkami, čo sú dve kľúčové zložky každého kryptomenové obchodu,” uviedol Zhao.

Obchodný poplatok predstavuje malé percento z každej transakcie. Trhový spread je v podstate rozdiel medzi nákupnou a predajnou cenou aktíva.

V niektorých prípadoch môže burza inzerovať nulové poplatky. V skutočnosti má však ich burza nižšiu likviditu a vyšší trhový spread ako konkurencia. Takže aj keď neplatíte obchodné poplatky, konečné náklady na váš obchod budú vyššie.

Obchodné poplatky zohrávajú podľa riaditeľa Binance vo svete kryptomien jednoznačne kľúčovú úlohu:

Som presvedčený, že kryptografické burzy môžu vždy nájsť spôsob, ako zlepšiť svoje štruktúry poplatkov. Keďže každý deň vznikajú nové burzy, dopyt po lepších poplatkoch je vyšší ako kedykoľvek predtým.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BinanceTAGY: