Cardano ADA.
Cardano ADA. Zdroj: Shutterstock.com/JLStock

Kryptomena Cardano zaznamenala významný nárast dennej aktivity adries, ktorý dosiahol až 90 %. Medzitým počet peňaženiek v sieti dosiahol míľnik 1,2 milióna. Napriek tejto pozitívnej správe sa cena ADA zásadne nepohla, čo sa stalo v minulosti už mnohokrát. Aktivita držiteľov na sieti by ale mala korelovať s cenovou volatilitou.

Ako vidíme na grafe nižšie, cena ADA sa obchoduje 90 % pod historickým maximom na úrovni 0,317 dolára v čase písania článku. Napriek pozitívnym onchain indikátorom by cena mala krátkodobo rásť, no opak je pravdou. Na celom kryptomenovom trhu rástla aktivita v sieti, ale pravdepodobne bola zapríčinená panikou a nie investičným záujmom.

Cardano spotová cena
Cardano spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo Cardano klesá?

Dlhodobý klesajúci trend tokenu ADA je spôsobený predovšetkým všeobecnou kryptomenovou korekciou za posledný rok a odlivom investorov z rizikového trhu z dôvodu obáv uprostred neistej ekonomickej situácie. Cardano ale čelí aj ďalšiemu problému. Kryptomenu vlastní až príliš veľký počet maloobchodných investorov a sieť čelí nedostatku inštitucionálneho záujmu, ktorý predovšetkým slúži ako hnacia sila digitálnych aktív.

Rýchly nárast dennej aktivity adries nemusí vždy predstavovať pozitívny signál. Môže byť tiež výsledkom predajného tlaku. Platí, že kedykoľvek sú držitelia ochotní vyberať zisky alebo zmenšiť svoju pozíciu, presunú veľké množstvo tokenov zo svojich peňaženiek na burzy. To zapríčiní krátkodobý rast aktivity v sieti.

Napriek tomu rastie aktivita vývojárov blockchainu, čo naopak na aktivitu v sieti vplýva pozitívne. Navyše, je to jeden z najdôležitejších ukazovateľov pre akýkoľvek projekt založený na blockchaine. Cardano zostáva dodnes jedným z najaktívnejších kryptomenových projektov na trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: Dosiahne Bitcoin cenu 20-tisíc dolárov do konca roka?