Ako sú na tom kryptomeny?
Ako sú na tom kryptomeny? Zdroj: Shutterstock.com/Chinnapong

Vlajková kryptomena stále drží dôležitý support na úrovni 16 000 dolárov, ktorý bol už viackrát otestovaný zo strany predajcov. Dôvera investorov je však naďalej na bode mrazu. Niektorí analytici si prekvapivo myslia, že Bitcoin sa môže do konca roka vrátiť na úroveň 20 000 dolárov. Súčasný stav tomu však nenasvedčuje. Na základe údajov v sieti BTC sa k celej situácii vyjadril aj analytik Will Clemente. Dáta, na ktoré upozorňuje, totiž naznačujú možný pozitívny obrat.

Clemente sa opiera najmä o nákupné pozície dlhodobých držiteľov, ktoré dosiahli historické maximum, a to aj napriek tomu, že je ich ziskovosť na historickom minime.

Dlhodobí držitelia vo veľkom nakupujú na medveďom trhu. Svojimi nákupmi definujú spodnú hranicu, teda dno, a potom distribuujú svoje podiely novým účastníkom trhu na býčom trhu,“ povedal analytik.

Prečítaj si tiež: Elon Musk reaguje na krach FTX: „Wall Street svojimi krokmi pomáha zločincom“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa Clementeho má krach druhej najväčšej kryptomenovej burzy v konečnom dôsledku pozitívny vplyv na investorov. Tí totiž masívne sťahujú svoje kryptomeny z búrz, čím jasne naznačujú nedôveru voči tretím stranám. Pozitívom však je, že preberajú vlastnú zodpovednosť za svoje kryptomeny. Odliv kapitálu z búrz spôsobil rastúci objem ponuky držiteľov, ktorých peňaženky obsahujú od 0,1 do 1 BTC.

Kombináciou týchto dvoch ukazovateľov získate obraz mincí, ktoré odchádzajú z búrz do týchto úschovných peňaženiek pre priemerného bežného maloobchodníka. Myslím si, že ide o veľmi pozitívny faktor,“ dodal Clemente.

Čo si myslíte o Clementeho pohľade? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.