Čakajú nás ťažké časy. „Pripravte sa na vojnu a obrovský kolaps trhu,” varuje Kiyosaki

Novinky Robert Kiyosaki očakáva hospodársku krízu
Robert Kiyosaki očakáva hospodársku krízu. Zdroj: shutterstock.com/Lightspring/pixeldreams.eu a The Rich Dad Channel
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Robert Kiyosaki považuje súčasný stav ekonomiky za rizikový a verí, že nás neminie kolaps globálneho trhu, ktorý bude poháňať americká ekonomika. Tento scenár dokonca prirovnal ku Veľkej hospodárskej kríze a vojne, uvádza správa News Bitcoin.

Ľudí po celom svete údajne čakajú ťažké časy a Kiyosaki opakovanie vyzval ľudí, aby nakupovali aktíva, ktoré majú slúžiť ako ochrana proti podobným udalostiam.

Robert Kiyosaki upozorňuje na hospodársku krízu

Populárny autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” je známy svojimi katastrofickými scenármi a výnimku neurobil ani teraz. Vo svojom statuse na sociálnej sieti X (Twitter) označil Biely dom, americké ministerstvo financií a Americkú centrálnu banku (FED) za tri bábky, ktoré sú hlavným dôvodom, prečo nám hrozí kríza.

Zároveň vyzval, aby ľudia nakupovali aktíva ako zlato, striebro a Bitcoin. Nedávno sa dokonca podelil o svoje rozdelenie portfólia. Robert Kiyosaki odporúča podiel 75 % akcií, zlata, striebra a Bitcoinu a 25 % nehnuteľností a ropu.

Zároveň aj odporučil, akou stratégiou tieto aktíva nakupovať. Konkrétne ide o investičnú stratégiu založenú na DCA (dollar cost averaging), ktorá predstavuje pravidelné nakupovanie.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Zbavte sa tradičných peňazí

Kiyosaki tvrdí, že ľudia, ktorí správne rozložia svoje portfólio, budú dokonca ďalšej hospodárskej kríze vďační, pretože budú mať dostatočnú ochranu pred negatívnymi dosahmi. Práve drahé kovy a Bitcoin majú zabezpečiť túto ochranu.

Kiyosaki však často upozorňuje, že vhodnou voľbou je aj kúpa nehnuteľností, no nie je pre každého, keďže ide o väčšiu investíciu ako v prípade zlata alebo Bitcoinu.

Okrem odsudzovania Bidenovej administatívy Kiyosaki upozorňuje aj na falošné peniaze v podobe dolárov a eur. Tradičné meny totiž čaká podľa Kiyosakiho hyperinflácia. Už v apríli sme informovali, že americký dolár považuje za toaletný papier, a že čoskoro môže skolabovať. Jednu z hlavných hrozieb vidí Kyisaoki v expanzívnej menovej politike.

Nedávno Robert Kiyosaki podporil myšlienku krízy aj na základe indexu kartónových škatúľ. Ten zaznamenal prudký pokles a reprezentuje výrobu kartónových krabíc, ktoré sa používajú pri balení v preprave. Väčšinou má ale index opodstatnenie, keď sa využíva spoločne s ďalšími indikátormi.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: „Toto je najlepší investičný produkt”

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.