Bitcoin bude súčasťou väčšiny portfólií
Bitcoin bude súčasťou väčšiny portfólií. Zdroj: Shutterstock.com/svetlichniy_igor

Bývalý prezident Newyorkskej burzy Thomas Farley považuje Bitcoin za dôveryhodné aktívum, ktoré bude skôr či neskôr súčasťou každého investičného portfólia.

Bitcoin sa dostane do povedomia ľudí

Bývalý americký bankár Thomas Farley počas rozhovoru v relácií Squawk Box uviedol, že sa Bitcoin podľa neho čoskoro presadí v globálnom meradle.

Je dôveryhodný, odolný voči cenzúre, bude ho vždy len 21 miliónov a bude musieť byť súčasťou každého portfólia. V súčasnosti je na trhu s finančnými nástrojmi a službami, ktoré sa využívajú na financovanie obchodu, veľmi dobre známy. Keď bol Bitcoin na úrovni 60 000 USD, boli sme svedkami toho, ako sa veľa inštitúcií hlásilo o to, že by radi zainvestovali do Bitcoinu. Chceli alokovať 1 % až 3 % svojich portfólií, ako súčasť dôchodkových fondov. V tej dobe bol však Bitcoin až na cene 60 000 USD. Inštitúcie vycítili, že ide o pomyselný strop a tak vyčkávali. Investovať sa rozhodli až po tom, čo prišiel pád na 17 000 USD,“ uviedol Farley.

Prečítaj si tiež: 3 kryptomeny, ktoré môžu v budúcnosti cenovo explodovať

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Volatilita je problém

Farley považuje veľké cenové výkyvy za problém. Bitcoin síce má potenciál, ale aj veľké nevýhody:

Do Bitcoinu investovalo veľmi veľa šikovných veľrýb, ktoré sa na tomto trhu pohybujú už cez 10 rokov. Trh s kryptomenami je vyslovene iba Bitcoin a potom všetko ostatné. Bitcoinu jednoducho väčšina investorov verí. Je do veľkej časti odolný voči cenzúre a má obmedzené množstvo 21 miliónov. Bude musieť byť súčasťou väčšiny portfólií.“

A čo zvyšok trhu?

Ethereum je osobitná trieda sama osebe. Potom sú tu stablecoiny a všetko ostatné vyzerá ako špekulatívne akcie. Možno, že ak do nich investujete, zarobíte peniaze, alebo v opačnom prípade o všetko prídete,“ podotkol Farley.

Bitcoin je síce úložisko hodnoty, ale jeho cenové výkyvy sú oveľa, oveľa vyššie ako pri iných úložiskách hodnoty. Áno, potenciál rastu držby BTC je vysoký. Ale rovnako má aj nevýhody. Slovné spojenie ,až na mesiacʻ je preto veľmi nebezpečné,“ skonštatoval na záver Farley.

Čítaj ďalej: Prečo bude 15. september 2022 historickým dňom pre kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance