[Správy] Nová smernica EÚ stanovuje prísnejšie pravidlá pre digitálne meny

BITmarkets BITmarkets

Nová smernica EÚ stanovuje prísnejšie pravidlá pre digitálne meny • EOS blok producenti havarovali kvôli malej kapacite RAM • Ripple hovorí, že má pravdepodobne pod kontrolou 50% trhu v Indii • Prehliadač Opera predstavuje vstavanú kryptopeňaženku • Ledger spustil novú aplikáciu na správu svojich HW kryptopeňaženiek • Švajčiarske Sirin Labs oznámili, že uvoľnia nový blockchain smartfón v novembri • Súd v južnej Kalifornii odsúdil Theresu Lynn Tetley za nelegálny nákup BTC

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Nová smernica EÚ

9. júla 2018 vstúpila do platnosti piata smernica EÚ o praní špinavých peňazí. Opatrenia v rámci smernice stanovia nový právny rámec pre európske orgány finančného dohľadu a regulátorov digitálnych mien. Cieľom je boj proti praniu špinavých peňazí a terorizmu. Ako informovala Komisia EÚ v sprievodnej tlačovej správe, nové pravidlá stanovujú prísnejšie požiadavky na transparentnosť používania anonymných platieb prostredníctvom predplatených kariet a platforiem na výmenu virtuálnych peňazí. Ako uvádza komisia, aby regulačné orgány účinne monitorovali virtuálne meny, mali by byť schopné priradiť kryptomenové adresy k vlastníkom. Ďalej by mali vytvoriť mechanizmus pre self-reporting. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

EOS hlási problémy

Niekoľko producentov blokov EOS dočasne narazilo na obmedzenia súvisiace s pamäťou RAM. Podľa EOS New York sa problém vyskytol vtedy, keď požiadavky na RAM platformy prekročili 1 GB. Dočasne bolo zablokovaných niekoľko nemenovaných producentov blokov.

Teoreticky môžu výrobcovia blokov EOS podporovať až 64 GB kapacity RAM. Integrita siete zostáva nezmenená, tvrdí EOS New York. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Ripple je na ceste k dominancii na trhu v Indii

V rámci panelovej konferencie Scaling and Digital Disruption in Fintech prehovoril Asheesh Birla. Senior Vice President Product Management spoločnosti Ripple informoval o snahe spoločnosti Ripple presadiť sa na trhu v Indii. Birla hovoril, že spoločnosť Ripple, ktorá vlastní 60% celkovej ponuky XRP, sa včas rozhodla presvedčiť finančné inštitúcie v Indii, aby sa pripojili k RippleNet. Ide o sieť bánk a poskytovateľov platieb, ktorí využívajú technológiu spoločnosti Ripple na spracovanie platieb. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com (v EN)

Opera – Nová kryptopeňaženka

Najnovšia verzia prehliadača Opera pre Android, ktorá je v súčasnosti k dispozícii vo verzii beta, prináša do prehliadača jednoduchú zabudovanú funkciu kryptopeňaženky. Znamená to, že značná časť 322 miliónov používateľov Opery už nebude musieť inštalovať samostatné rozšírenia pre spracovanie kryptoplatieb na mobilných zariadeniach. Vývojári vysvetľujú, že Opera s Crypto Wallet pre užívateľské rozhranie Android je navrhnutá tak, aby bola jednoduchšia ako väčšina súčasných kryptopeňaženiek. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Ledger Live nová aplikácia pre HW kryptopeňaženky

Francúzsky výrobca hardvéru Ledger oznámil spustenie novej aplikácie, ktorá funguje ako správca hardvérových peňaženiek Ledger. Nová aplikácia Ledger Live poskytuje používateľom jednoduché spravovanie kryptopeňaženiek Ledger Blue a Ledger Nano S.  Funguje ako aplikácia „všetko v jednom” pre systémy Windows, Mac a Linux. S aplikáciou:

  • vykonáte jednoducho všetky svoje transakcie, pričom vaše súkromné kľúče zostanú stále vo vašom zariadení.
  • skontrolujete celkový zostatok vašich kryptoaktív so sadzbami v reálnom čase, pričom vaše zariadenie Ledger nemusí byť pripojené k počítaču.
  • pridáte alebo odstránite aplikácie z vášho HW zariadenia.

Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nový blockchain smartfón bude dostupný v novembri

Sirin Labs, švajčiarsky smartphone developer, uvoľní telefón v novembri tohto roka. Nový telefón nazývaný Finney príde na trh s očakávanou cenou 1 000 dolárov. Finney bude fungovať na systéme SIRIN a bude obsahovať kryptopeňaženku, službu Token Conversion Service (TCS) a obchod s decentralizovanými aplikáciami (DApp). Telefón vyvíja a vyrobí taiwanská skupina Foxconn Technology. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Jeden rok vo väzení pre Local-Bitcoin obchodníčku

Ministerstvo spravodlivosti USA (DOJ) v pondelok oznámilo, že Theresa Lynn Tetley (známa tiež ako Bitcoin Maven), ktorá bez povolenia prevádzkovala bitcoin-for-cash zmenáreň a nakupovala Bitcoiny, ktoré pochádzali z predaja narkotík, bola odsúdená na 12 mesiacov a jeden deň vo federálnom väzení a pokutu vo výške 20 000 USD. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.