Inštitúcie už môžu investovať aj do kryptomeny Stellar!

Novinky Kryptomena Stellar naberá na sile
Kryptomena Stellar naberá na sile. Zdroj: Shutterstock.com/DIAMOND VISUALS
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Spoločnosť Digital Asset Custody Company (DACC) je riešením pre úschovu a správu cenných papierov, ktoré má pomôcť inštitucionálnym investorom s ich kryptomenovými a digitálnymi aktívami. DACC práve oznámila svoju podporu taktiež pre Stellar XLM.

DACC podporí už 90 tokenov a 10 blockchainov

DACC v súčasnej dobe podporuje 90 digitálnych aktív a 10 rôznych blockchainových projektov s cieľom podporiť inštitúcie, ktoré pôsobia v oblasti investičného poradenstva, hedgeových fondov, a ďalších investorov do súkromného kapitálu.

https://twitter.com/xlm_usd/status/1029812057561067520

O Stellar sme taktiež písali: Prvý protokol s certifikáciou Sharía

Matthew Johnson, vedúci vývojár v DACC, povedal:

„S maximálnou tržnou kapitalizáciou v miliardách dolárov sa XLM stala jednou z najrozšírenejších  kryptomien na dnešnom trhu – čo vyžaduje taktiež bezpečné a dôveryhodné riešenie pre inštitúcie (…). Sme nadšení, že sme jedným z prvých poskytovateľov starostlivosti o inštitucionálnych investorov, ktorí ponúkli pokrytie spoločnosti Stellar, a tešíme sa na neustále rozširovanie našich možností pokrytia v budúcich mesiacoch.”

Príliv inštitucionálnych investorov?

Táto spolupráca iste povzbudí nový inštitucionálny záujem o projekty XLM a Stellar, čo zase povzbudí ďalší rýchly rast Stellar a XLM.

Doug Schwenk, zakladateľ DACC, dodal:

„Keď sme založili DACC, náš prvý krok bol dohodnúť sa s potencionálnymi klientmi, ktorí buď investovali do digitálnych aktív, alebo sa o túto investíciu zaujímajú. Depozit bol a zostáva prioritou, ale bezpečnostné obavy a potreba prispôsobiť sa rýchlo sa vyvíjajúcemu trhu s kryptomenami vyžadovali riešenie na mieru. Pridanie XLM demonštruje náš záväzok ponúkať čo najširšie pokrytie v obore aj bez toho, aby sme obetovali bezpečnosť (…).”

Aký druh investície by to mohlo povzbudiť?

Klienti DACC, ako už bolo uvedené, sú všetky firmy, ktoré pracujú v rámci finančných služieb. Preto by to malo povzbudiť istý záujem zo strany hedgeových fondov, finančných poradcov a súkromných kapitálových spoločností o XLM. V dôsledku toho budú investície  pravdepodobne vysoké. Podpora DACC samozrejme neovplyvní XLM ihneď a skokovo. Ale ako dlhodobý projekt môže prispieť k ďalšiemu rozvoju a rastu Stellar XLM.

Mohlo by vás zaujímať: Šuškalo sa aj o spolupráci facebooku a Stellaru.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
Bitcoinexchangeguide.com
Cryptodaily.co.uk

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.