Bývalý CEO burzy Mt.Gox kryptomenám neverí

Novinky Bývalý CEO burzy Mt.Gox kryptomenám neverí.
Bývalý CEO burzy Mt.Gox kryptomenám neverí. Zdroj: shutterstock.com/BurdunIliya
BITmarkets BITmarkets

Mark Karpeles, ex-generálny riaditeľ skrachovanej burzy Mt. Gox, ktorý bol obvinený zo sprenevery finančných prostriedkov sa označil za „nocoinera” – človeka, ktorý nevlastní žiadne kryptomeny.

Je zrejmé, že Karpeles, bývalý majiteľ a generálny riaditeľ dnes už nefungujúcej burzy Mt. Gox, stratil dôveru v Bitcoin a ostatné altcoiny. Vyplýva to z jeho negatívnych vyjadrení, ktoré zverejnil na sieti Reddit, kde svojim komentárom reagujúcim na otázku, v téme s názvom “Stále veríte v Bitcoin?” uviedol:

„Technológia určite zostane a pretrvá, ale samotný Bitcoin môže mať ťažkosti s vývojom a udržaním svojej pozície.”

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok  – Bitfinex zalistoval 12 nových altcoinov

Sláva a pád Mt.Gox

Okrem vyššie uvedeného postoja sa Karpeles vyjadril, že už nedrží žiadnu kryptomenu. Jeho náhla zmena presvedčenia vyznieva značne kontroverzne, nakoľko ešte pred nejakou dobou patril medzi propagátorov digitálnych mien. Mt. Gox bol v čase svojej najväčšej slávy v podstate jedinou burzou, ktorá v rokoch 2013 a 2014 sprostredkovávala signifikantné množstvo obchodov Bitcoinu, čím poskytovala možnosť obchodovania pre tisícky zákazníkov. V danej dobe burza totiž spracovávala viac ako 70% všetkých objemov transakcií s touto kryptomenou. V porovnaní s dneškom, kedy je na poli búrz podstatne väčšia konkurencia, ide o závratný percentuálny podiel.

Mt. Gox však doplatil na masívny útok hackerov, počas ktorého sa z burzy odcudzilo neuveriteľných 850.000 BTC, čo pri dnešnej cene predstavuje sumu okolo 6 miliárd dolárov. (v čase krádeže bola hodnota cca 450 miliónov).

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Súdny proces s Karpelesom

Niektorí zákazníci burzy obvinili z útoku priamo Karpelesa, ktorý bol následne zatknutý japonskými orgánmi za podozrenie z podvodu a sprenevery finančných prostriedkov. Napriek tomu, že trval na svojej nevine, súdne pojednávania ohľadom tohto prípadu trvali až do leta 2017, kedy ho súd oslobodil spod obvinenia.

Záver

Mark Karpeles má zdá sa diania okolo kryptomien už dosť a podľa vlastných slov sa chce venovať vývoju nových softvérov a správe sietí. Svojím vyššie zmieneným vyhlásením, že nedrží už žiadne kryptomeny si však svoju značne pošramotenú povesť pravdepodobne nenapraví.

Mnoho nespokojných zákazníkov Mt.Gox, ktorí prišli o nemalé investície ho stále bude podozrievať z možnosti zapletenia sa do hacknutia tejto platformy, alebo minimálne z nedostatočnej činnosti pre zabezpečenie vkladov. Nasvedčuje tomu aj nedávno otvorená téma na Reddite s celkom vtipnou fotkou. Ostatne, posúďte sami.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: bitcoinist.comTAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul