Analýza LTC/USD
Analýza LTC/USD. Zdroj: Shutterstock.com/Blue Planet Studio

LTC podobne ako väčšina kryptomien na trhu, dosahuje potenciálne 123 bottom formation, ktoré, bohužiaľ, stále nie je potvrdené. Nevieme tak s istotou určiť, či nastal už koniec korekcie. Trhová cena sa síce nachádza na pomerne dlhodobom supporte, no ani tento support nemusí vydržať v prípade, že korekcia bude pokračovať na celom trhu.

Na to, aby cena potvrdila otočenie trendu a pokračovanie rastúceho trendu, potrebuje prekonať posledné lokálne maximum v bode 2 na hladine 230 $. Do tej doby môže ísť cena sideway na spomínanom supporte. Následne by prekonala spomínané maximum. Na druhej strane by cena tento support udržať nemusela.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

LTC potrebuje vychladnúť

Ak cena Litecoinu neudrží support a spadne pod bod 3 a korekcia na trhu bude znovu prevládať, v hre je aj najviac medvedí scenár. V tomto scenári by cena spadla až na kľúčový support na point of control 180 $. V každom prípade trh potrebuje vychladnúť a rastúci trend musí znovu nabrať na sile.

RSI konverguje s cenovým grafom a teda neindikuje opozitné správanie. Objemy sa pomaly zmenšujú, čo je predzvesť toho, že čoskoro sa volatilita opäť zvýši. Momentálne zastavenie korekcie je veľmi krátkodobé na to, aby sme mohli hovoriť o jej konci. Navyše, cena reverzný pattern stále nepotvrdila.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – sme na lokálnom minime, alebo bude korekcia pokračovať?