SEC chce zastaviť kryptomeny
SEC chce zastaviť kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Igor Faun/AevanStock

Komisia pre cenné papiere a burzy známa pod skratkou SEC predstavuje pre kryptomeny jednu z najväčších hrozieb, ktorá výrazne vzrástla po nedávnych vyjadreniach Bieleho domu. Hlavný cieľ tohto roka je jasný. Regulačné orgány chcú kryptomeny zastaviť a to s čo najvyššou efektivitou. Zaujímavé informácie o tejto problematike priniesol portál The Block.

Kryptomeny a SEC

Na čele známeho regulačného orgánu v USA stojí človek, ktorého názor na kryptomeny nie je vôbec pozitívny. Gary Gensler to v podstate celý čas jasne dokazuje. Podľa jeho slov predstavuje väčšina kryptomien nelegálne cenné papiere s výnimkou bitcoinu. Ten bol uznaný ako komodita.

Po vážnych problémoch z minulého roka, kedy investori utrpeli veľké škody, je hlavným bodom nadchádzajúcich mesiacov zastavenie kryptomien. A podľa najnovších vyhlásení SEC-u, pôjde o razantné kroky.

Jedna z našich divízii bude dôkladne skúmať nové finančné technológie a to vrátane online riešení. Zameriame sa hlavne na splnenie požiadaviek na dodržiavanie predpisov a na účty investorov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení úradu.

Zákazy sa dotknú dokonca aj propagácie kryptomien zo strany investičných poradcov či dokonca známych osobností. Podpora kryptomien tak z tohto hľadiska utrpí vážne škody.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Svojím vyhlásením prispel aj predseda úradu Gary Gensler.

V čase rastúcich trhov, vyvíjajúcich sa technológií a nových foriem rizík, bude naše oddelenie naďalej pracovať na ochrane investorov. Pri plnení priorít na rok 2023 budeme pomáhať zabezpečovať dodržiavanie federálnych zákonov a pravidiel v oblasti cenných papierov,“ dodal Gary Gensler.

Utrpí celý sektor

V poslednom období sa o prísnych regulačných zákonoch hovorí čoraz viac. Obavy pribudli hlavne po nedávnom oznámení Bieleho domu, v ktorom sa jasne zadefinovala podpora regulačných úradov, ktoré majú kryptomeny tvrdo zasiahnuť.

Podľa právnika spoločnosti Ripple Johna Deatona nás čaká jeden z najväčších a najtvrdších pokusov o zákaz kryptomien. Jeho slová citoval denník u.today.

Čoskoro budeme svedkami poslednej a najagresívnejšej snahy o zákaz kryptomien,“ uviedol právnik Deaton.

Ak sa tieto predtuchy a obavy naplnia, rast a dlhodobá perspektíva celého sektoru kryptomien môže byť ohrozená.

Čítaj ďalej: Agentúra Bloomberg prekvapuje – Polygon rozdrví konkurenciu a ethereum predbehne bitcoin