BTC smeruje nad 65 000 $
BTC smeruje nad 65 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

BTC aj posledných 24 hodín pokračoval v rastúcom trende a dosiahol maximum 62 940 $. Cena tak vstupuje do poslednej zóny rezistencie. Buď teda pôjdeme na nové ATH okamžite, alebo sa cena na istý čas pri ATH zastaví a bude stagnovať pred prierazom. Trh sa však z krátkodobého hľadiska začína prehrievať a preto prerazenie ATH nemusí byť okamžité.

Bitcoin od posledného kontaktu MA21 našiel support a nezastavuje v raste. Za 16 dní cena stúpla už o 53 % a to bez akejkoľvek korekčnej štruktúry. Zóna okolo 63 000 $ predstavuje poslednú zónu rezistencie, na ktorej sa cena môže pred prerazením ATH zastaviť. Táto rezistencia však nepredstavuje silný odpor.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – cena na chvíľu dosiahla 60 000 $ a rast stále nekončí

BTC smeruje na nové ATH

Na grafoch taktiež začal rásť indikátor objemov. Tie zatiaľ stabilne rastú, čo je taktiež bullish signál. Na druhej strane však RSI indikuje fázu prekúpenosti. To ale neznamená, že trend z krátkodobého hľadiska nebude pokračovať. RSI nám ale hovorí, že lokálne maximum sa blíži. Preto práve v oblasti okolo ATH môže dôjsť k zastaveniu, stagnácii a následne k prerazu.

K prekonaniu ATH však môže dôjsť aj okamžite bez zastavenia. To by ale trh vstúpil do prehriatej fázy a skôr či neskôr by korekčný leg nastal. Otázkou teda nie je či, ale kedy cena prekoná posledné ATH a pôjde do zóny objavovania cien a zóny bez akejkoľvek rezistencie.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, XRP, XMR, ZEC – Bitcoin po pol roku na hranici 60 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre