Brian Armstrong: Do piatich rokov se bude v krypto pohybovať až miliarda ľudí

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Volatilita, negatívna publicistika, hackerské útoky či regulácia. To všetko má pravdepodobne za následok to, že dôvera v krypto, napriek tomu, že záujem o blockchain a kryptomeny rastie, je v súčasnosti na najnižšej úrovni v tomto roku. V dlhodobom horizonte to však môže vyzerať úplne inak. Takisto tomu veria CEO kryptoburzy Coinbase.

Brian Armstrong, riaditeľ jednej z najznámejších kryptobúrz, Coinbase sa v rozhovore pre portál TechCrunch rozhovoril o téme týkajúcej sa nielen o budúcnosti spoločnosti, ale takisto aj o budúcom raste a ekosystéme kryptomien. V ňom vyhlásil okrem toho, čo sa spoločnosti Coinbase týka, že by rád pokračoval v šľapajách newyorskej burzy. Na tú totiž čím ďalej, tým viac rastie ponuka rôznych altcoinov a stáva sa miestom, kde rad firiem nielen uchováva svoje tokeny a majetky, ale taktiež sa stáva štandardom pre tvorbu nových tokenov.

Odporúčame:[PREHĽAD TRHU] Tento rast vyzerá zdravo • Altcoiny držia krok

Sedmina svetovej populácie v kryptomenách?

Ako sme už spomenuli, Armstrong sa v rozhovore 7. septembra rozhovoril aj na tému budúcnosti celého sveta digitálnych mien. Najprv prehlasuje, že sa množstvo digitálnych mien navýši a celý ekosystém kryptomien bude rásť. To dáva zmysel, vzhľadom na to, že záujem o kryptomeny stále rastie. Trochu odvážne (možno) však znie vyhlásenie, že verí, že sa do piatich rokov navýši počet ľudí v kryptomenovom ekosystéme až 25x a to zo súčasných 40 miliónov na jednu miliardu. Teda na necelú sedminu celkovej populácie Zeme. Podľa neho k tomu prispeje aj rastúci počet komerčných subjektov a organizácií využívajúcich kryptomenové tokeny pre svoje operácie, prípadne ako mechanizmus na získanie investícií či investovania do iných organizácií.

 Dáva to zmysel, že každá spoločnosť, ktorá disponuje nejakým kapitálom, by mala mať vlastný token. Každý open-source projekt, každá charitatívna organizácia, potenciálne každý fond alebo vznikajúce nové typy decentralizovaných organizácií a aplikácií budú mať všetky svoje tokeny, “ vysvetľuje Brian Armstrong.

Armstrong sa v rozhovore zaoberal aj otázkou plánovaných regulácií. Tie vidí ako jeden z rozhodujúcich faktorov pre realizáciu jeho vízie. Dôležitou otázkou podľa neho je, či budú tokeny uznané ako cenné papiere. Osobne si vraj myslí, že veľká väčšina tokenov bude klasifikovaná ako cenné papiere. Coinbase podľa neho môže v nasledujúcich rokoch hostiť na stovke žetónov a potenciálne dokonca miliónov.

Mohlo by vás zaujímať: Coinbase UK: potrebujeme regulácie

Akvizície a rozšírenie na britské libry – Coinbase expanduje

Coinbase sa podľa neho stane burzou, ktorá bude plne regulovaná a pod dohľadom regulačných úradov. Má sa stať sprostredkovateľom obchodov s kryptomenovými cennými papiermi, ale tiež ponúkať mimoburzové obchodovanie. Aj za týmto účelom získala v nedávnej dobe spoločnosť Venovate Marketplace Inc. a Digital Wealth LLC. Akvizície týchto spoločností by totiž mohli Coinbase pomôcť dostať sa aj na trh bez finančných krypto produktov.

Okrem toho oznámila včera spoločnosť Coinbase, že začne obchodovanie tiež s britskými librami (GBP). Zákazníci zo Spojeného kráľovstva budú môcť okrem už zavedeného Bitcoinu obchodovať aj s Ethereom, Ethereom Classic, Litecoinom či Bitcoin Cashom.

Záver

Expandovanie takej spoločnosti, akou je Coinbase, zaoberajúcej sa ponukou a obchodom s kryptomenami, je vo svete s rastúcim záujmom o krypto len logické. Rovnako je v čase neistôt logická snaha posunúť sa aj na ne-kryptomenový produkt. Vývoj týchto spoločností bude do budúcnosti ešte veľmi zaujímavý a aj ich dopad na globálny trh, ktorý bude veľmi ovplyvnený blížiacimi sa reguláciami. Rovnako bude zaujímavé pozorovať, či sa Armstrongové tvrdenia o náraste počtu ľudí pohybujúcich sa v kryptomenovom ekosystéme navýšia takmer dvadsať päťkrát.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:

cointelegraph.com

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.