Väčšina veľkých investorov v tomto roku nakupuje vo veľkom kryptomeny

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V Kryptomagazíne sa snažíme vždy informovať o tých najaktuálnejších informáciách z prostredia kryptomien. Často k tomu používame rôzne prieskumy z tohto sektora, ktorých postupom času začína výrazne pribúdať. Väčšina z týchto prieskumov sa zaoberá napríklad využiteľnosťou kryptomien alebo technológiou blockchain. Rovnako však pribúdajú aj také, ktoré sa ľudí pýtajú, čo si myslia o budúcnosti kryptomien, či by si ich kúpili alebo ako by ich používali. Veľmi podobné otázky boli aj v prieskume, ktorý vám opíšeme dnes. Ako dopadol?

Investori budú kupovať viac kryptomien

Podľa najnovšieho prieskumu investičnej platformy SharesPost sa väčšina akreditovaných investorov pripravuje na kúpu kryptomien. Prieskum, ktorého výsledky boli zverejnené 5. septembra, poukázal na fakt, že najbližších 12 mesiacov sa až 59% investorov chystá do svojho portfólia dokupovať kryptomeny. Navyše 57% opýtaných verí, že kryptomeny do jedného roka narastú na cene.

Celkovo sa na prieskume zúčastnilo viac ako 3000 ľudí, pričom až 500 z nich patrí medzi akreditovaných a inštitucionálnych investorov. Rovnako investori mali zoradiť aj kryptomeny podľa obľúbenosti a preferencií. Pochopiteľne, Bitcoin vyhral, pričom po ňom nasledovalo Ethereum, RippleLitecoin. Podľa investorov majú práve tieto 4 kryptomeny najvyššiu šancu v budúcnosti uspieť.

Blockchain nezaostáva

Prieskum sa, samozrejme, zaoberal aj otázkami ohľadom blockchain technológie. Podľa 32% opýtaných údajne nastáva akýsi „prevrat” v spoločnostiach a firmách. Daní respondenti totiž uviedli, že v blízkej budúcnosti očakávajú implementovanie blockchain technológie do rôznych priemyslov a spoločností. Navyše, respondenti uviedli, že úspech kryptomien a blockchain technológie bude vo veľkom záležať od dôkladného vzdelania ľudí v tomto sektore.

Ku koncu prieskumu ešte niektorí opýtaní vyjadrili svoje pochybnosti a slabšie stránky kryptomenového trhu. Až polovica opýtaných vníma kryptomenový trh ako priveľmi volatilný, pričom 37% respondentov navyše poukázalo aj na fakt, že bezpečnosť môže byť v budúcnosti veľkým problémom kryptomien.

Záver

Aj napriek tomu, že trh si aktuálne s nami robí čo chce, sú takéto správy vždy pozitívne. Ak by kryptomenám totižto nikto neveril a nikto by si ich nechcel kupovať, boli by odsúdené na zánik. A síce, pokiaľ sa inštitucionálni a akreditovaní investori chystajú kryptomeny dokupovať, určite im veria. To je do budúcnosti veľký prísľub, aj keď si pravdepodobne na väčší rast ešte počkáme.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka