[PREHĽAD TRHU] Tento rast vyzerá zdravo • Altcoiny držia krok

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin momentálne konsoliduje nad supportom na hladine 7200 $ a razí si cestu smerom hore. Drží sa v strede trendového kanálu a upevňuje stále krehký daily uptrend, ktorý začal pred niekoľkými dňami. Tento pomalý rast vyzerá naozaj zdravo. Trh v tomto roku štyrikrát padol na dno a nezdá sa, že sa tam v blízkej dobe plánuje vrátiť.

1D BTC-USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Altcoinom tento pomalý rast Bitcoinu očividne vyhovuje. Absencia veľkých 1000-dolárových púmp im umožňuje držať krok s Bitcoinom, prípadne ho predbehnúť. Midcap coiny v takomto prostredí doslova kvitnú. Dôvod je jednoduchý.

Dôvod vysokej volatility midcap kryptomien

Bitcoin má príliš veľkú kapitalizáciu na to, aby z ničoho nič spravil skok o 100 %. Retail a obchodníci sú však nenažraní a nestačí im 5 % za týždeň. Preto stále viac peňazí prúdi práve do kvalitných kryptomien s nízkou kapitalizáciou a veľkým potenciálom rastu. Ceny altov sú ešte stále veľmi lákavé a tak do nich naskakuje stále viac ľudí. Vo výsledku tak vznikol menší boom.

Volatilita midcap altcoinov je vyššia než volatilita Bitcoinu a to platí pre oba smery. Rýchlejšie rastú, ale rýchlejšie aj padajú! Preto si treba dávať veľký pozor na korekcie. Smerovanie trhu ešte stále udáva Bitcoin. Ak rastie, všetko je krásne zelené. Ak klesá, všetko ide do pekla.

Dajte si pozor na korekcie

Poslednú korekciu sme zaznamenali minulý štvrtok. Bitcoin vtedy otestoval support na 6800 $. Mnoho ľudí však očakávalo väčší pohyb. Preto je veľmi pravdepodobné, že sa v najbližších dňoch dočkáme ďalšieho prepadu. Tentokrát by sme mohli otestovať okrúhle číslo 7000 $. Po úspešne zvládnutej korekcii by už Bitcoinu nič nemalo brániť v raste k 7500 $ a následnému otestovaniu dlhodobej klesajúcej trendline.

Tento scenár podporuje aj Technická Analýza, ktorú ešte včera na webe Trading11.com uverejnil René. Ak obchodujete s altcoinmi, dávajte si na túto korekciu pozor. Pri troche nešťastia môže veľmi ľahko vymazať vaše zisky. Nastavte si stoplossy pod support a môžete byť pokojní.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a loserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: