bitcoin nie nechcem odmietnuť

O tom, že brazílskemu prezidentovi horiace pralesy nijak zvlášť nevadia, sa špekuluje už dlhšiu dobu. Jeho najnovšie vyjadrenie však úplne šokovalo svet. Brazília ODMIETLA finančnú pomoc vo výške 20 miliónov dolárov od štátov G7!

Prečo? Popravde, vyjadrenia brazílskych hovorcov znejú skôr ako pokus tínedžera o vtipné odbitie dotieravej učiteľky.

Lídri G7 na čele s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom rozhodli o vytvorení fondu na pomoc boja proti požiarom v Amazónii. Dvadsať miliónov dolárov následne ponúkli Brazílii. Brazílsky ambasádor Luís Fernando Serra na ponuku zareagoval nasledovne:

“Odmietame pomoc, pretože sa miešate do našich vecí! Nežiadali sme o žiadne peniaze a všetko bolo odsúhlasené bez prítomnosti Brazílie!”

Luis ešte dodal, že podmienky pomoci nie sú dostatočne jasné.

Na peniaze od štátov G7 zareagoval aj hovorca prezidenta Onyx Lorenzoni:

“Ďakujeme, ale peniaze by lepšie poslúžili na zalesnenie Európy. Macron sa nevie  vyhnúť ani malému požiaru v kostole, ktorý je súčasťou svetového dedičstva a chce poučovať našu krajinu?”

Na mysli má samozrejme požiar v Notre Dame, ktorý pred niekoľkými mesiacmi šokoval celý svet. Na obnovu katedrály vtedy prispela aj burza Binance!

Tak… čo vy na to? Brazílci na čele s prezidentom Bolsonarom by si zaslúžili poriadne prefackať. Alebo je za tým niečo, čo nevidíme? Bolsonaro bol za posledný rok niekoľkokrát obvinený zo snahy o odlesnenie Brazílie. Tieto požiare mu teda viac menej vyhovujú a súdiac podľa detských odpovedí jeho poslíčkov nemôžeme očakávať, že spraví všetko pre záchranu pľúc Zeme.

Čo čítať ďalej?

Kríza v Amazónii – Pralesy horia! – Kto za to môže a ako vyriešiť situáciu?