Brandon Kelly je pomerne nový a dalo by sa povedať sčasti revolučný koncept, čo sa týka obchodovania. Ak vás zaujíma, čo vlastne BK je a ako sa obchoduje, venujte pozornosť tomuto článku.

Čo je indikátor Brandon Kelly – BK?

Ide o pomerne nový indikátor a na obchodovanie sa používa od roku 2017. Je pomenovaný po svojom „vynálezcovi“ Brandonovi Kelly a patrí medzi najlepšie indikátory pri swing tradingu (1H a 4H) a využíva najmä kĺzavé priemery.

Je vytvorený spojením troch rôznych kĺzavých priemerov (MA 7, MA 77 a MA 231). Môže ísť o prepojenie akýchsi „magických čísel“ (231 je použité z Fibonacciho čísel). Čo sa týka MA 231, je potrebné spomenúť, že ako indikátor sa vám zjaví tento kĺzavý priemer ako zvýraznená sivá oblasť (nie ako čiara).

Ako obchodovať BK?

Najčastejšie sa využíva na 4H, 1H alebo na 353 minútach (veľmi špecifický time frame, ale mnohí profesionálni obchodníci tvrdia, že funguje veľmi dobre). No, a teraz pravidlá na obchodovanie tohto indikátora.

Ak vám kĺzavý priemer MA 7 pretína zospodu MA 77, tak je čas na vstup do long pozície. Ak je to naopak (MA 77 pretína zospodu MA 7), tak je pochopiteľne čas na výstup.

Rovnako to platí aj v prípade MA 7 a MA 231. Ak MA 7 pretína zospodu MA 231, je čas na vstup. Naopak vystúpiť z obchodu by ste mali, ak MA 231 pretína zospodu MA 7.

Brandon Kelly, Brandon Kelly – Revolučný indikátor z kryptomenového sveta

A samozrejme, že to platí aj pri MA 77 a MA 231. Ak MA 77 pretne zospodu MA 231, tak je čas na vstup, a ak sa stane opak, tak na výstup. Táto stratégia by mohla fungovať úplne perfektne. Lenže, všetko má nejaké to svoje ale…

Pri obchodovaní všetkých indikátorov, nielen indikátora BK, je podstatné mať stále tie správne analýzy a informácie. Aj o to sa stará náš portál trading11.com, kde pre vás pripravujeme denne tie najaktuálnejšie správy z finančného sveta (nielen kryptomien).

Ale, BK funguje iba v bull rune!

Nemôže byť všetko úplne jednoduché. A platí to aj pri BK. Tento indikátor totiž platí len v bull rune. Pri pohyboch do boku alebo počas klesania nám BK veľmi na osoh nie je. V uptrende je však tento indikátor naozaj veľmi úspešný. Ide teda len o pozície long (short absolútne minimálne – ideálne vôbec). Obchoduje sa tak iba vstup do long pozície a výstup z nej.

Samotné hladiny kĺzavých priemerov pôsobia ako supporty a rezistencie (podľa toho, či sa cena nachádza nad alebo pod daným kĺzavým priemerom). Rovnako tak je potrebné dávať si pozor na fake breakouts (musia byť poriadne objemy!). Ďalším pravidlom je, že ak sa dostane celý graf pod MA 231, tak je to silný bearish znak, a preto sa neobchoduje. Pri metóde BK sa graf jednoducho musí držať nad MA 231 (ktorá slúži ako najsilnejší support), inak tento indikátor nefunguje.

Záver

Aj napriek tomu, že ide o pomerne nový indikátor, má svoje výsledky (hlavne teda v bull rune). Pri Brandon Kelly indikátore si musíme byť istí, v akom trende sa nachádzame, a až potom ho využiť na obchodovanie. Ideálne time frames sú následne 1H a 4H (alebo veľmi špecifických 353 minút).

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Revolučný indikátor ? A je založený na triviálnych klzavých priemerov a ich pretínaní sa ? No, ono to vlastne pri rastúcom trhu fungovať aj musí. Problémom iba je nájdenie parametrov tých troch kĺzavých priemerov x,y,z. A tie sa časom vždy menia. Spätne na historických dátach to ide ľahko, lebo vždy exituje nejaká ich konkrétna kombinácia, ktorá je v zisku. Ale aké budú parametre na budúci mesiac ? To treba uhádnuť. Jedna kombinácia parametrov zarába len v istom čase a inom čase prerába, pretože zarába zas iná kombinácia. Takže nakoniec je to celé iba o šťastnom tipovaní parametrov. Je to celé… Read more »