supporty rezistencie

Supporty a rezistencie sú kľúčom k úspechu mnohých obchodníkov. Niektorí z nich ich dokonca používajú ako kľúčový indikátor. Takže, čo to vlastne ten support a rezistencia je, a kde ich na grafe hľadať?

Čo je to Support?

Slovenský preklad je najmä podpora (v TA sa môže uvádzať aj ako podlaha). Support značí sumu (alebo cenovú oblasť), pri ktorej má cena v pohybe dole/downtrende tendenciu zastaviť sa a odraziť sa naspäť nahor. Väčšinou sa spája aj so zvýšenými objemami pri supporte. Rovnako platí aj to, že čím väčší časový rámec, tým väčšiu úlohu support zohráva.

Čo je to rezistencia?

Po slovensky ide o odpor (v TA sa dá uvádzať aj ako strop). Rezistencia je, dá sa povedať, opakom „supportu“. Rezistencia je cenová úroveň, kde traderi začínajú predávať, a preto sa okolo tejto hranice začína trend otáčať. Čím viac odrazov (od supportu alebo rezistencie), tým dôležitejšia je táto rezistencia.

Prečítajte si niečo o predikcii od spoločnosti Pantera Capital: Bitcoin v auguste dosiahne $115 000 a tento bullrun bude silnejší ako 2017! Tvrdí Pantera Capital

StormGain

Zónové supporty a rezistencie

V prípade kryptomien sa odporúča využívať zónové supporty/rezistencie. Princíp je úplne ten istý ako pri tradičných čiarových, avšak namiesto využitia nástroja trend line sa využíva rectangle (obdĺžnik). Pomocou neho sa do grafu nakreslí obdĺžnik, ktorý zobrazuje cenové rozpätie, ktoré by malo byť supportom, alebo naopak rezistenciou. Najmä pri kryptomenách by to malo lepšie pomôcť s určením možnosti odrazu od supportu či rezistencie.

Zo supportu rezistencia a naopak

Mnohí z vás sa už určite zamysleli nad otázkou, čo sa asi stane, ak support nevydrží a cena padne nižšie (alebo naopak rezistencia nevydrží a cena vyletí vyššie)? Zo supportu sa v tomto prípade stáva rezistencia a naopak. Tento jav sa neustále opakuje. V skutočnosti to teda znamená, že sú isté cenové hranice, kedy sa cena hýbe viac alebo robí výraznejší pohyb smerom nahor alebo nadol.

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu Bitcoinu:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) sa vylial – Nasleduje pokračovanie poklesu?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Pavol Kubik

Cely tento napad s dennikom je super vec, chvalim toho kto to vymyslel …. na dennej baze davkovo sa clovek dozveda postupne vsetky zaklady obchodovania. Pre mna, ktory som uz nejaky prehlad mal, som si zase doplnil medzery tam, kde som nie vsetkemu dobre rozumel … este raz, palec hore 😉

Marek

Ďakujem veľmi pekne za feedback. Presne kvôli tomuto som do tohto denníka išiel a dúfam, že budeme nápomocní aj v budúcich týždňoch!