Správy.
Správy. Zdroj: shutterstock.com/Lauritta

Matonis: Bitcoin nie je bublina, naopak vďaka BTC praskne bublina fiat mien – Americká SEC zastavila ICO a zatkla zakladateľa – Lichtenštajnsko pripravuje legislatívny rámec pre kryptomeny a ICO – Thajsko plánuje zdanenie krpytomien – Japonsko bude mať vlastnú agentúru bojujúcu proti kyberzločinu – Chilské banky odmietajú služby chilským kryptoburzám – Austrálske kryptoburzy majú od dneška nové pravidlá – Ruská Gazprombanka zvažuje kryptomeny – Platobný systém BitPay vybral 40 mil. USD v druhej fáze – Podľa Localbitcoins dosiahol objem obchodovania v Kanade a Európe nový rekord – AirAsia plánuje vlastnú kryptomenu

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Jon Matonis, spoluzakladateľ Bitcoin Foundation, znovu zaujal asertívny postoj ku komentárom, že Bitcoin je bublina. Podľa neho Bitcoin nie je bublina, ale špendlík, ktorý prepichne bublinu fiat mien.

“Bublinou sú trhy šialených dlhopisov a falošné akciové trhy, ktoré podporujú centrálne banky. To sú bubliny.” Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Americká Komisia pre cenné papiere zastavila počiatočnú ponuku mincí a obvinila Sohraba Sharma a Roberta Farkasa, spoluzakladateľov spoločnosti Centra Tech, z podvodu. Vybrali celkom 32 miliónov USD z predaja “neregistrovaných cenných papierov”. Počas ICO tvrdili, že finančné prostriedky budú smerovať k rozvoju finančných produktov, podporovaných spoločnosťami Visa a Mastercard, ale SEC uviedla, že spoločnosť nemala žiadny vzťah s vydavateľmi platobných kariet. SEC ďalej uviedla, že Sharma a Farkas vytvorili falošný marketingový materiál, vrátane fiktívnych vedúcich pracovníkov. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zajímať: 7 základných pravidiel, ako spoznať podvodnú kryptomenu

Regulácie

Lichtenštajnská vláda sa chystá vypracovať “rozumnou” komplexnú legislatívu zaoberajúcu sa blockchainom, aby vytvorila právne prostredie, ktoré napomôže inovácii. Predseda vlády Adrian Hasler povedal:

“Zákon má regulovať všetky činnosti, ktoré sú možné na technických systémoch, ako sú distribuované knihy a blockchain systémy, a tak poskytnúť právnu istotu,” uviedol Hasler. “Zákon má poskytnúť potrebný právny rámec pre širokú škálu nových služieb a obchodných modelov týkajúcich sa týchto technológií.” Coindesk.com (v EN)

Thajská vojenská vláda chce v kroku, ktorý potvrdzuje skorší obozretný postoj Thajska voči kryptomenám, zaviesť nové zákony pre reguláciu narastajúceho trhu s kryptomenami zavedením zdanení digitálnych mien. Cryptovest.com (v EN)

Japonsko sa rozhodlo zriadiť novú agentúru, ktorá by lepšie riešila kriminalitu v oblasti počítačových technológií. Stredisko v Tokiu zhromaždí 500 analytikov a vyšetrovateľov, ktorí budú taktiež bojovať proti podvodom v oblasti kryptomien. V minulom roku bolo zaregistrovaných viac než 3 milióny pokusov o krádež digitálnych informácií. Hackeri ukradli prostriedky vo výške viac než 17 miliárd japonských jenov. Bitcoin.com (v EN)

K téme si taktiež môžete prečítať: Prehľadná mapa aktuálnych regulácií kryptomien a ICO vo svete

Burzy

CryptoMKT, jedna z troch chilských kryptobúrz, oznámila koncom minulého týždňa, že ľtátna banka BancoEstado kryptoburze zavrie do 10 dní jej účet. Správy prichádzajú potom, čo ostatné dve kryptoburzy v krajine, Scotiabank a Itaú CorpBanca, vydali podobné oznámenie o uzavrení účtu a dalšie banky v krajine odmietli prijať burzy ako klientov. Newsbtc.com (v EN)

Kryptoburzy v Austrálii musia od 3. apríla dodržiavať nové pravidlá zamerané na boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu (AML / CTF). Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zajímať: Finančná spoločnosť Monex chce odkúpiť Coincheck

Biznis

Tretia ruská najväčšia banka vo vlastníctve štátu chce nechať svojich bohatých klientov obchodovať s kryptomenami. Zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Gazprombank Alexander Sobol uviedol, že banka môže v tomto roku zahájiť pilotný program, aj keď je zatiaľ vo fáze plánu, takže nie sú žiadne podrobnosti o tom, či Gazprombank bude sama investovať do kryptomien alebo len umožní svojim zákazníkom tak urobiť. Coindesk.com (v EN)

Spoločnosť Bitpay, ktorá spracováva BTC a BCH platby v hotovosti pre obchodníkov, oznámila, že sa vďaka “vysokému dopytu” financovania vo fáze B zvýšilo na 40 miliónov dolárov, povedal v pondelok Stephen Pair, generálny riaditeľ spoločnosti Bitpay. Coindesk.com (v EN)

Spoločnosť Localbitcoins zaznamenala v posledných týždňoch nárast objemov obchodovania na rôznych trhoch, pričom celkový objem sa v minulom týždni odrazil na 75 miliónov USD. Kanadské a európske trhy v minulom týždni zaznamenali rekordný objem. Bitcoin.com (v EN)

Generálny riaditeľ spoločnosti AirAsia Tony Fernandes povedal pre Nikkei Asian Review, že firemný program odmien sa zmení na kryptomenovú platformu s názvom BigCoin. Tento krok je súčasťou širšej snahy zlepšiť digitálne služby leteckej spoločnosti a presunúť spoločnosť smerom k bezhotovostnému systému. Coindesk.com (v EN)

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.