Bývalí manažéri z Googlu vytvorili blockchain alianciu.
Bývalí manažéri z Googlu vytvorili blockchain alianciu. Zdroj: shutterstock.com/NicoElNino

Trio bývalých manažérov Googlu spustilo novú blockchainovú alianciu, ktorej cieľom je rozvíjať a podporovať iniciatívy založené na blockchain technológií.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

XGoogler Blockchain Alliance

XGoogler Blockchain Alliance (GBA) sa skladá z projektových manažérov, investorov a poradcov, vrátane Andyho Tiana, Hitterse Xu a Daniela Wanga. Andy Tian je zakladateľ Gifto, platformy založenej na Ethereu, ktorá sa môže pochváliť viac než 20 milionmi užívateľov. Hitters Xu je zakladateľom Nebulas, next-gen verejného blockchainu. A Daniel Wang je zakladateľom Loopringu, automatizovaného, decentralizovaného rozhrania, ktoré umožňuje obchod mezi burzami.

Toto trio, ktoré dohliada na radu prominentných projektov s blockchainovou technológiou v Číne. Veria, že ich skúsenosti z Googlu môžu posilniť hromadné povedomie o technológiách, ktoré stoja za kryptomenami.

XGoogler Blockchain Alliance je už aktívna v San Francisku, Pekingu a Šanghaji a už plánuje ďalšie rozšírení.

Blockchainová revolúcia

Správy o tejto najnovšej iniciatíve prišli krátko potom, čo spoločnosť Samsung odhalila, že plánuje prijať systém založený na blockchaine pre sledovanie globálnych zásielok. Očakáva sa, že tento krok zníži náklady na dopravu spoločnosti Samsung o neuveriteľných 20 percent.

Samsung nie je jediná veľká firma, ktorá sa pripája k blockchainovej revolúcií. Ripple nedávno investoval 25 miliónov dolárov v XRP do Blockchain Capital Parallel IV, čo je fond, ktorý bude investovať do iniciatív, založených na blockchaine.

Mohlo by vás zaujímať: Čo je blockchain

Rovnako ako rodina Rockefellerovcov (odhadovaná hodnota majetku: 1 bilion dolárov) uviedla, že dlhodobo investuje do blockchainu prostredníctvom svojho investičného fondu Venrock.

Blockchain má budúcnosť

Príliv týchto veľkých peňazí do vznikajúceho ekosystému kryptomien vyslal nespochybnitelný signál, že hlavní finanční hráči sa domnievajú, že blockchain a Bitcoin majú budúcnosť.

V súčasnosti je jeden zaujímavý rastúci trend i u študentov. Študenti na elitných obchodných školách odmietajú tradičné pracovné miesta na Wall Street a vo financiách, ale zapájajú sa do startupov a spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami a blockchainom.

Blockchain je druhým najrýchlejšie sa rozvíjajúcim priemyslom na dnešnom trhu práce so 14 ponukami práce na každú vývojársku spoločnosť, podľa prieskumu z TechCrunch.

Záver

Blockchain technológia, na ktorej funguje Bitcoin, je nepochybne revolučná. Aj napriek značným výkyvom v cene Bitcoinu je jasné, že Bitcoin veľmi pomohl rozšíreniu blockchainovej technológie aj do ďalších odvetví. V každom prípade sme svedkami ďalšího veľkého prevratu v histórií.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta kryptomien a sledujte nás na našej facebookovej stránke, prípadne navštívte naše fórum.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance