Bitfinex je hlavná kryptozmenáreň v ústredí Hong Kongu, ktorá ponúka 50 kryptomien vo svojej obchodnej platforme, vrátane Bitcoinu. Bola vytvorená v roku 2012. Podľa údajov sa priemerný mesačný obchod na platforme rovná 80 miliardám dolárov.

1. Diel návodu na burzu Bitfinex nájdete tu

Poplatky

Ako väčšina kryptozmenární, tak aj Bitfinex má určité poplatky. Poplatky sa týkajú vkladu, výberu ale aj samotného obchodovania.

Vklady sú bezplatné okrem bankového prevodu za ktorý sa platí poplatok 0,1% (minimálny vklad musí byť 10 000 dolárov). Od 12.1.2018 platí oficiálne vyhlásenie a to, že prvotný vklad musí byť 10 000 dolárov a viac. Existujúce účty nebudú týmto vyhlásením ovplyvnené. Ovplyvnené sú iba nové účty. Bitfinex pravdepodobne nestojí o malé ryby v obchodovaní.                                                                                                            Link na originálne vyhlásenie: https://www.bitfinex.com/posts/registrations-reopen

Výber Poplatok pri výbere prostredníctvom bankového prevodu je tak isto 0,1%.            Avšak pri výbere expresným prevodom si Bitfinex účtuje dokonca 1%.

Pri obchodovaní sa platí poplatok 0,2% (taker) a 0,1% (maker). Obchodníci, ktorý obchodujú aktívne, môžu požiadať o zníženie poplatkov. Ale je v tom háčik, byť aktívny obchodník pre Bitfinex znamená zobchodovať prinajmenšom pol milióna dolárov mesačne.

Margin trading je pre ľudí risk alebo zisk. Pre málo skúsených jedincov je to na 99% risk, ktorý poväčšine končí fiaskom. Avšak aj tu sa nachádzajú poplatky. Výška poplatku je 15% z denných úrokov (swapov), ktoré klient požičiavaním peňazí zarobil. Tento poplatok je pre obchodníkov, ktorí vám poskytli financie. Financie pre margin trading si totižto obchodníci požičiavajú medzi sebou.

Bitfinex, Ako používať burzu Bitfinex [TUTORIAL] (2.diel)

Obchodovanie

Ako príklad uvedieme nákup IOTA / BTC.

Krok 1: Uistite sa, či vaše finančné prostriedky sú v peňaženke ‚Exchange‘. Pretože Bitfinex používa tri špeciálne peňaženky pre každú z funkcií stránky (Exchange, Margin, Funding).  Peniaze môžete okamžite presunúť z jednej peňaženky na druhú na stránke ‚Wallets‘.

Krok 2: Prejdite na stránku Obchodovania. Stránka obchodovania sa nachádza v ľavom hornom rohu s názvom ‚Trading‘. Následovne vyberte pár, s ktorým chcete obchodovať (v tomto príklade to bude IOTA / BTC).

Bitfinex, Ako používať burzu Bitfinex [TUTORIAL] (2.diel)

Krok 3: V ‚ORDER FORM‘ vyberte záložku ‚Exchange‘.

Krok 4: Potom budete musieť zadať typ objednávky, veľkosť objednávky a cenu, ak zvolíte typ objednávky „Limit“. Ak si namiesto toho vyberiete typ objednávky „Market“, vaša objednávka bude vykonaná za aktuálnu trhovú cenu.

Krok 5: Kliknite na tlačidlo ‚Exchange Buy‘. Vaša objednávka sa zobrazí v ‚ORDERS‘.

Bitfinex, Ako používať burzu Bitfinex [TUTORIAL] (2.diel)

Krok 6: Po vykonaní objednávky bude IOTA pripísaná na vašu peňaženku ‚Exchange‘. 

Margin trading – páka

Bitfinex umožňuje obchodovanie prostredníctvom marže, čo je vlastne obchodovanie s vypožičanými peniazmi. Využiť je možné dokonca aj trojnásobnú páku. To znamená, že vaša obchodná pozícia bude trojnásobná. Treba brať na vedomie, že sa dá na páke super zarobiť ale tak isto aj stratiť.

Mobilná aplikácia

Bitfinex podporuje používateľov Android aj iOS. Aplikáciu je možné bezplatne prevziať prostredníctvom Google Play alebo App Store. Obchodovanie na telefóne je v podstate také isté ako na internete. Jedinou nevýhodou sú menšie grafy.

Bitfinex, Ako používať burzu Bitfinex [TUTORIAL] (2.diel)

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom Bitfinexu, napíšte nám ich do komentárov alebo na fórum. Radi vám odpovieme.

Nenechajte si ujsť novinky zo sveta kryptomien a sledujte nás na našej facebookovej stránke, prípadne navštívte naše fórum.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Jan
Guest
Jan

Ahoj, vďaka za výborne namísaný manuál. Chcem sa opýtať či na Bitfinexe môžem ako Európan obchodovať BTC alebo altcoiny v dolároch, alebo mi bude umožnené obchodovať iba v EUR, tak ako na Coinbase ?