Šéf burzy Coinbase predpovedá kryptomenám 1 miliardu používateľov
Šéf burzy Coinbase predpovedá kryptomenám 1 miliardu používateľov. Zdroj: Shutterstock, Igor Faun

Generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase predpovedá, že sa v priebehu desiatich rokov počet používateľov kryptomien navýši až na 1 miliardu.

CEO burzy Coinbase má pozitívny výhľad

Dosiahne v nasledujúcom desaťročí svet kryptomien až 1 miliardu používateľov? Podľa šéfa burzy Coinbase Briana Armstronga áno.

Počas prvého dňa globálnej konferencie Milkenovho inštitútu v LA uviedol:

„V súčasnosti je na trhu viac ako 100 000 používateľov. Môj odhad je, že za 10 až 20 rokov uvidíme, že podstatná časť HDP sa bude odohrávať v krypto-ekonomike.“

Armstronga v tomto názore podporila aj populárna investorka Cathie Woodová:

V súčasnosti sa v oblasti kryptomien pohybuje viac ako 100 miliónov užívateľov. V prípade DeFi a internetu novej generácie vidíme, že mnohé finančné spoločnosti strácajú talenty v prospech kryptografických spoločností.

Prečítaj si tiež: FED rozhodol: najvyššie zvýšenie úrokovej sadzby za 22 rokov!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

O svojich popredných zamestnancov dokonca prichádza aj Wall Street:

Musia to brať vážne, inak ich to môže veľmi zabolieť“, uviedol Wood, generálny riaditeľ populárnej spoločnosti Ark Invest.

Podľa Wooda tu však stále máme najpodstatnejší problém, ktorý brzdí prijatie kryptomien. Je potrebné, aby boli konečne stanovené globálne pravidlá v oblasti regulácie kryptomien.

Prevádzková riaditeľka Coinbase Emilie Choi:

Dostali sme sa do hlavného prúdu prijatia. Len v USA máme viac ako 50 regulačných orgánov. Dokážeme sa v týchto pravidlách orientovať a bez problémov ich prijímame. Vždy sme sa prikláňali k regulácii, ale na to, aby sa tomuto ekosystému darilo, potrebujeme spravodlivé pravidlá, potrebujeme transparentnosť a potrebujeme viac jasnosti.“

Obrovský úspech v podobe 1 miliardy používateľov, by bol určite svetový zlom. Svet kryptomien by v takomto prípade už zrejme nič nezastavilo. Ako to vnímate vy?

Čítaj ďalej: Podľa tohto indikátora Bitcoin stále nedosiahol dno