Môže mať Elon Musk problémy kvôli Dogecoinu?
Môže mať Elon Musk problémy kvôli Dogecoinu? Zdroj: Shutterstock, charnsitr

Elon Musk dostal zaujímavé varovanie v prípade Dogecoinu a začala sa oňho zaujímať aj SEC. O čo konkrétne ide?

Elon Musk a Dogecoin

Zakladateľ spoločnosti Crypto-Law John Deaton vo svojom nedávnom príspevku na Twitteri označil Elona Muska a následne ho varoval. Jeho aktivita v prípade propagovania projektu Dogecoin mu môže spôsobiť rovnaké problémy, aké má spoločnosť Ripple.

John Deaton v podstate reagoval na ďalší zo série tweetov, ktoré obsahovali sťažnosť na šéfa SEC-u Garyho Genslera. Investori Ripple začínajú strácať trpezlivosť a všímajú si aj propagáciu Dogecoinu zo strany Muska. Vidia v tom akúsi podobnosť. Gensler a SEC môžu totiž Dogecoin považovať za investičnú zmluvu s Muskom a jeho spoločnosťami.

Prečítaj si tiež: Návod, ako nakupovať a predávať NFT na burze Binance

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Okrem projektu DOGE sa SEC na Muska obracia aj v súvislosti so zverejnením jeho podielov v prípade najväčšej sociálnej siete Twitter. Komisia pre cenné papiere a burzy dokonca zverejnila list adresovaný priamo Muskovi, v ktorom sa dožaduje odpovede, prečo miliardár nezverejnil informácie o jeho 9,2 % podieli.

Musk totižto poslal formulár podľa zoznamu 13G, v ktorom oznámil svoj nový podiel, 4. apríla, a nie 25. marca, ako sa podľa pravidiel očakávalo. SEC však už v predstihu uviedla, že bude mať na Muska ďalšie otázky.

Čítaj ďalej: Elon Musk: Blížime sa k recesii, ale je to „v skutočnosti dobrá vec“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance