google

Ľudia prestali mať záujem o Bitcoin už koncom roka 2017, informuje agentúra Bloomberg. Do konca minulého roka sme mohli vidieť správy o Bitcoine v médiách, ktoré predtým o ňom nepublikovali ani slovo. Tento ťah výrazne zdvihol cenu Bitcoinu a ľudia bez výraznejších znalostí do neho bezhlavo investovali. 

Záujem o Bitcoin upadá

Počas jedného z najväčších výplachov trhu mnohé kryptomeny spadli o viac ako 40%. Táto korekcia zapríčinila, že sa slovo Bitcoin vo vyhľadávači Google objavuje čoraz menej. Pre porovnanie s decembrom minulého roka, to momentálne je o 80% menej. Naposledy, keď sa o Bitcoin zaujímalo tak málo ľudí, sa 1 BTC obchodoval za 5000$. Pokles záujmu za tento mesiac sa zhoduje s poklesom objemov obchodovania oproti februáru.

Záver

Koncom minulého roka sme boli svedkami masívneho mediálneho ošiaľu ohľadom kryptomien. Samozrejme s poklesom ceny sa Bitcoin pomaly vytráca z bežných novín. Práve preto treba nakupovať, keď sú kryptomeny lacné a využiť budúci ošiaľ, ktorý v budúcnosti určite príde, keď sa trh opäť dostane na svoje maximá.

Vývoju situácie budeme venovať počas dneška ešte samostatný článok, takže pokiaľ nechcete zmeškať najnovšie správy, sledujte nás na Facebooku, či Instagrame alebo Twitteri.

Zdroj:
businesstech.co.za

  

 

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.