Bitcoin a maximalisti
Bitcoin a maximalisti. Zdroj: Shutterstock.com/Andrey_Popov

Väčšina technických ukazovateľov poukazuje na fakt, že Bitcoin vytvorí dno na hladine 16 000 alebo 12 000 dolárov. To koreluje s nepriaznivým makroekonomickým prostredím, vysokou infláciou a agresívnou menovou politikou. Na druhej strane sú tu bitcoinoví maximalisti, ktorí očakávajú obrátenie trendu.

Obidve strany môžu mať pravdu, no je dôležité pozerať sa na rovnaké časové rámce. To znamená, že Bitcoin pravdepodobne klesne v najbližších mesiacoch, ale v dlhodobom horizonte môže opäť stúpnuť.

Trh sa rozdeľuje na 3 základné fázy: navýšenie dopytu, distribúciu a akumuláciu. Bitcoin sa nachádza na konci korekcie, pričom spotová cena stále môže klesnúť nižšie. Je vysoký predpoklad, že akumulácia bude dominantnou fázou v roku 2023, hoci niektorí veria, že bude trvať až do roku 2024.

Halvingový cyklus podporuje myšlienky dlhodobého rastu Bitcoinu. Zníženie odmeny na polovicu poskytne menej elastickú ponuku a za rovnaký čas sa do obehu dostane o polovicu menej BTC vo forme odmeny za vyťažené bloky. To logicky podporí cenu v raste. Je ale potrebné dať si pozor na FOMO (fear of missing opportunity) a na humbuk. Trh sa totižto musí stabilizovať a s ním aj globálna situácia. Preto sa nenechajte strhnúť krátkodobým rastom cien.

Bitcoinové cykly
Bitcoinové cykly. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Bitcoin bude rásť, ale buďme realisti

Ak by Bitcoin klesol pod 12 000 dolárov, pre baníkov nemusí byť výhodné prevádzkovať ekosystém. To by znamenalo, že transakcie sa už nespracovávajú, čo je problém, ktorý by ochromil priemysel. Nezabúdajme ani na fakt, že zatiaľ nenastala silná korelácia medzi rastom cien a masívnou adopciou, čo nie je zdravé.

Niektorí tvrdia, že štvorročné cykly Bitcoinu už nebudú v budúcnosti platiť. Bitcoin súťaží so stále väčším množstvom kryptomien, ktoré sú lepšie. Príkladom sú kryptomeny z kategórie DeFi, NFT alebo webu 3.0.

Ironické na BTC maximalistoch je, že veria, že krach amerického dolára by bol prospešný pre Bitcoin. Predstava je taká, že keď zlyhajú fiat meny, na rad prídu decentralizované financie. Krach doláru by ale spôsobil obrovský nárast cien a neudržateľný bitcoinový ekosystém kvôli problémom s ťažbou. Ďalším problémom je adopcia. Ak by fiat meny zlyhali, za čo by ste si kúpili potraviny? Takže áno, je pravdepodobné, že cena BTC bude opäť rásť, no bitcoinoví maximalisti by mali byť opatrní.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Jeff Bezos varuje pred recesiou, na toto sa majú ľudia pripraviť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance