Elon Musk a Twitter
Elon Musk a Twitter. Zdroj: Shutterstock.com/KLYONA

Všetko nasvedčuje tomu, že Elon Musk počas nasledujúcich dní uzavrie jeden z najväčších obchodov súčasnosti. Analytici sa domnievajú, že Twitter na základe tejto transakcie bude rásť.

Musk kúpi Twitter

Niekoľko mesiacov trvajúca dráma sa blíži do finále. Podľa najnovších informácií by mal generálny riaditeľ Tesly dokončiť nákup sociálnej platformy Twitter, a to už tento piatok 28. októbra. Informáciu priniesla agentúra Bloomberg, podľa ktorej poskytla skupina bankárov Muskovi potrebné prostriedky vo výške 13 miliárd dolárov.

Akcie Twitteru reagovali okamžitým rastom a očakáva sa, že bude rast pokračovať aj po finalizácii nákupu.

Akcie Twitteru
Akcie Twitteru, denný TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: 5 rád, ako sa stať kryptomenovým milionárom

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Musk však bude musieť veľmi rýchlo vyriešiť problém, pre ktorý dlhé obdobie váhal s nákupom. Stále totiž nie je jasné, koľko účtov Twitteru je falošných. Predstavenstvo sociálnej platformy, samozrejme, reagovalo na tieto domnienky žalobou.

Musk sa zjavne domnieva, že po tom, čo usporiadal verejné predstavenie s cieľom dostať Twitter do hry, a následne podpísal výhodnú zmluvu o zlúčení, môže kedykoľvek slobodne zmeniť názor a zničiť tak spoločnosť a hodnotu akcionárov. Takto to jednoducho nejde. Nemôže si len tak odísť,“ uvádza sa v žalobe.

Musk však reagoval proti útokom. Zverejnil príspevok, v ktorom obvinil predstavenstvo z falošných obvinení. Podľa jeho slov mu predstavenstvo spoločnosti dlho bránilo v kúpe len preto, aby mohli o pár týždňov úplne otočiť stratégiu vo svoj prospech.

S veľkou pravdepodobnosťou tak bude transakcia zrealizovaná podľa pôvodného plánu. Cena Twitteru tak predstavuje 44 miliárd dolárov. Fanúšikovia kryptomien majú dôvod na radosť. Musk chce odstrániť všetkých botov z platformy a taktiež zaviesť revolúciu v oblasti mikro platieb.

Čítaj ďalej: „Je čas na ďalší obrovský prielom Bitcoinu“ tvrdí stratég, ktorý predpovedal pád BTC v roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance