Ethereum je pripravené na rast
Ethereum je pripravené na rast. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

Ethereum získalo za posledných 24 hodín masívne prostriedky v celkovej hodnote viac ako 20 miliárd dolárov. Nárast kapitalizácie môže byť predzvesťou rastúceho trendu.

Ethereum očakáva nárast

Pozitívne výsledky na trhu s kryptomenami sa odzrkadlili aj v prípade Etherea. Druhá najväčšia kryptomenová sieť dokázala navýšiť svoju kapitalizáciu o viac ako 20 miliárd dolárov. Celková trhová kapitalizácia ETH sa tak aktuálne pohybuje na úrovni 185 miliárd dolárov.

Natívny token ETH dokázal na základe tejto udalosti zdolať dôležitú cenovú hladinu 1 500 dolárov. Za posledných 24 hodín to predstavuje zisk viac ako 15 %. Pozitívom je, že tento rast prevýšil očakávania komunity, ktorá predpovedala, že sa cena ETH bude koncom novembra nachádzať na úrovni 1 488 dolárov.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Warren Buffett bude vo veľkom podporovať túto kryptomenu. Pripravte sa na masívny rast!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pozitívny fundament

Rast Etherea by sa nemusel zastaviť. Investičný gigant Fidelity totiž oznámil, že plánuje svojim inštitucionálnym klientom sprístupniť transakcie s ETH, a to už od 28. októbra. S pozitívnymi správami prišla aj analytická spoločnosť Santiment, ktorá uviedla, že sa výrazne zvýšil počet tokenov ETH, ktoré patria veľkým investorom. Spoločne navýšili počet mincí o viac ako 3,5 milióna ETH.

To však nie je všetko. Pozitívom je aj nedávne vyjadrenie predsedu Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures Rostina Behnama. Ten považuje Bitcoin aj Ethereum za komodity. Problémom je však pohľad ďalšej Komisie, na čele ktorej stojí Gary Gensler.

Je to dosť cynický pohľad, že sa dve agentúry nemôžu spoločne podieľať na reguláciách kryptomien. Mohli by sme to vyriešiť a spolupracovať,“ uviedol Behnam.

Čítaj ďalej: Ako dlho potrvá korekcia? Toto sú top signály, ktoré vám na to odpovedia

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance