Fake news na CNBC: Bitcoin, Google, Amazon, Facebook a zlato nie sú investície

BITmarkets BITmarkets

Televízia CNBC tvrdí, že Bitcoin, spolu s niektorými z najvýkonnejších akcií desaťročia, nie sú investíciami. V relácii s nazvanom “Nekupujte Bitcoin”, varuje investičný manažér: “Pravdepodobne uvidíme kolaps cien kryptomien”, cituje CNBC Petra Mallouka, ktorý ďalej hovorí: “Nemáte z nich žiadny príjem. Nie je to skutočná investícia. Je to špekulácia”.

Bitcoin nie je investícia?

Manažér radí: “Namiesto toho investujte do vecí, ktoré vám budú vynášať zisk iba z ich vlastníctva. Vlastné nehnuteľnosti, kde vyberáte nájomné. Vlastné akcie, kde vyberáte dividendy. Vlastné dlhopisy, z ktorých získavate výnosy. Tvrdí, že Bitcoin nie je investíciou a zdá sa, že jeho hlavným argumentom je skutočnosť, že Bitcoin neposkytuje žiadny príjem. Vyššie uvedené akcie, spolu s nespočetnými ostatnými akciami a dlhopismi s nulovým kupónom a so všetkými komoditami, vrátane zlata a všetkých fiat mien, a taktiež vrátane  mnohých ďalších tradičných finančných nástrojov, údajne nie sú investíciami.

Legitimný názor, ale nič viac

Názor, že Bitcoin nie je investíciou, ale čistou špekuláciou a jedného dňa sa prepadne na nulu, je úplne legitímny názor. Avšak úvaha, prezentovaná pánom Malloukom a CNBC je v najlepšom prípade pochybná. A táto úvaha nás vedie k provokatívnemu názvu tohto článku.

Blockchain ako TV?

Podľa ďalšieho vyjadrenia to vyzerá, že pán Mallouk nepochopil, ako vlastne kryptomeny a blockchain fungujú. “Technológia Blockchain je skutočná a máte veľké spoločnosti ako IBM a Accenture a ďalšie, ktoré do nej investujú. TV je tiež skutočná a funguje, ale nesledujete všetko, čo dávajú.”

Táto analógia ale nesedí, pretože najskôr vznikol Bitcoin a až potom všetky ostatné kryptomeny, založené na blockchaine.

CNBC a Dimon

CNBC tiež nezabudla citovať notoricky známeho kritika kryptomien, Jamieho Dimona, podľa ktorého je Bitcoin podvod. Ale už zabudla dodať, že Dimon neskôr svoje vyjadrenie oľutoval a tiež, že banka JPMorgan vydáva vlastnú kryptomenu.

Viac sa tejto téme venujeme tu: JPMorgan plánuje vlastnú kryptomenu

Záver

CNBC se opět vyznamenala, bohužel s takovou negativní “osvětou” mezi lidmi, kteří o kryptoměnách a blockchainu neví moc nebo vůbec nic, bude bodovat.

CNBC sa opäť vyznamenala. Bohužiaľ s takou negatívnou “osvetou” medzi ľuďmi, ktorí o kryptomenách a blockchaine nevedia veľa (alebo vôbec nič), bude bodovať.

Zdroj: Cryptoinsider.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.