Ako využiť vo svoj prospech situáciu, keď trhy klesajú

Novinky Za poklesom trhu treba hľadať výhody
Za poklesom trhu treba hľadať výhody. Zdroj: Shutterstock.com/Artit Wongpradu
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čo robíš, keď trhy klesajú? „Jednoducho HODLujem” je najčastejšia odpoveď. K správnemu HODLovaniu neodmysliteľne patrí aj vlastný prieskum alebo „DYOR” – do your own research. Avšak po niekoľkých prečítaných whitepaperoch a hodinách prescrollovaných na Twitteri, už to môže byť strašná nuda. Preto pre vás máme rady, ako v „dobe temna” krátiť čas.

Staňte sa osobne členom kryptokomunity

Trávenie času v bare alebo kaviarni s podobne premýšľajúcimi kryptonadšencami vám ako otrava určite nepríde. Uvidíte, koľko úžasných ľudí stretnete a ako sa dobre zabavíte. Pokiaľ žiadna taká skupina okolo vás neexistuje, tak si ju jednoducho vytvorte! K tomu vám pomôže internet – napríklad to skúste cez Meetup.com.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Vylepšite si zabezpečenie účtu

Zabezpečení krypto peňaženiek nie je nikdy dosť. Odkladáte to v dobe rastu a teraz na to konečne máte čas. Najlepšie je si o ochrane peňaženiek prečítať na internete, kde sa dozviete o rôznych spôsoboch uloženia kryptomien. Pre kryptomeny sú časté tzv. „cold storage”, čo odpovedá napríklad hardwarovej peňaženke. Tieto možnosti uloženia sú najbezpečnejšie, nakoľko peňaženky nie sú pripojené k sieti a nie sú hacknuteľné. Aby ste nezabudli svoj private key, môžete skúsiť napríklad „the HODL wallet”.

O rôznych typoch peňaženiek sme tiež písali: Hot wallet vs. cold wallet

Ponúknite svoje schopnosti a znalosti kryptoprojektu, ktorý vám sedí

Verte tomu alebo nie, kryptoprojekty fungujú aj v dobe medvedích trhov a je pravdepodobné, že by mohli využiť vašu pomoc. Skúste vziať do ruky telefón alebo sa pozrite na niektorú sociálnu platformu a spýtajte sa, či má vaša komunita nejaké potreby, ktoré by ste mohli pomôcť naplniť. Hlavná adopcia kryptomien začína u vás!

Pokiaľ chcete, môžete sa napríklad stať členom nášho tímu, stále hľadáme nových kryptonadšencov. 

Záver

Po dobe rastu vždy príde pokles, teda tá menej zaujímavá časť. Pokiaľ ste z toho smutní, rozveselí vás určite EDM remix slávneho Bitconnect príhovoru. Nudu môžete zahnať napríklad debatami s kryptokamarátmi. Máte z toho všetkého stres? Športujte! Pokiaľ ani to nepomôže, jednoducho si dajte od kryptomien pokoj. Po týždni bez DYORu sa ku scrollovaniu Twitterom určite s radosťou vrátite.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj: medium.com/blockchannel/beating-bear-market-boredom-a5559ff19c32

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.