Volatilita má byť jeden z najväčších problémov kryptomien na čele s Bitcoinom. Samozrejme, ak sa pozrieme na aktíva ako napríklad dlhopisy, tak je jasné, že Bitcoin je volatilný (ale aj oveľa výnosnejší). Musí to však byť primárne myslené v negatívnom slova zmysle? Ďalšou otázkou je napríklad aj to, ako sú na tom s volatilitou ostatné kryptomeny v porovnaní s Bitcoinom. A práve o tom bude dnešný článok.

Bitcoin a Bitcoin Cash – veľký rozdiel

Najnovší prieskum sa pozrel na to, ako sú na tom kryptomeny s volatilitou. Porovnávalo sa však iba v časovom horizonte jedného roka. Možno trošku prekvapujúco, najmenej volatilný zo všetkých kryptomien bol práve Bitcoin. Naopak, najviac volatility bolo zaznamenanej pri jeho forku, kryptomeny Bitcoin Cash.

Daný prieskum (ktorý bol zverejnený prostredníctvom Twitter účtu Ceterius Paribus), sa však pozrel aj na iné kryptomeny. Veľmi dobre, čo sa nízkej volatility týka (na pomery kryptomien), obstáli kryptomeny ako Monero (XMR), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) alebo kryptomena Dash (DASH). Naopak, medzi tie volatilnejšie by mali patriť Tezox (XTZ), EOS (EOS), Cardano (ADA) alebo IOTA (IOTA).

Väčšia volatilita môže znamenať väčšie zisky

Nie je to však pravidlo. Skôr by sa dalo povedať, že väčšia volatilita môže znamenať viacej príležitostí najmä pre obchodníkov a traderov. Tí totižto môžu nielen špekulovať s cenou, ale okrem longovania môžu aj shortovať a to pomerne často (čo vie naozaj finančne prilepšiť pokiaľ viete, čo robíte).

Takisto však volatilita vie poukázať aj na niečo iné. Vie vám totiž ukázať, či by bola investícia vhodná práve do danej kryptomeny. Ak teda viete, že nepatríte medzi ľudí, ktorí dobre znášajú výkyvy cien, vysoká volatilita (ako napríklad pri kryptomene BCH) by vám mohla poriadne vadiť. V rámci kryptomien by tak bola pre vás pravdepodobne najvhodnejšia investícia do Bitcoinu. Naopak, ak máte radi risk a volatilitu, BCH môže vyzerať ako vhodný adept na investíciu.

Záver

Až 17 kryptomien bolo teda porovnávaných v ich volatilite. Najlepšie v tejto ankete dopadol kráľ medzi kryptomenami, Bitcoin, ktorý sa ukázal ako najmenej volatilná kryptomena. Naopak najhoršie dopadol Bitcoin Cash, ktorý je odsúdený na obrovské výkyvy ceny. Ak chcete do kryptomien investovať, práve volatilita môže byť jedným z indikátorov, ktoré dokážu povedať, či je daná kryptomena pre vás vhodná.

Čo čítať ďalej?

[OFICIÁLNE] Značka Kryptomagazin KONČÍ! – CZ a SK verzia prechádza rozdelením + Čo chystáme do budúcnosti?

Zdroj:
ambcrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of