Viedeň, 5. jún 2019 – Bitpanda, viedenská FinTech spoločnosť čoskoro spustí globálnu kryptomenovú platformu Bitpanda Global Exchange. Pôjde o celosvetovú kryptomenovú platformu pre skúsených obchodníkov, profesionálov a inštitúcie. Takisto platforma dostane vlastný token, ktorého ekosystém bude naštartovaný IEO (Initial Exchange Offering). BEST (Bitpanda Ecosystem Token) bude poskytovať svojím držiteľom (ktorých je aktuálne viac ako jeden milión) rôzne benefity.

O budúcej kryptomenovej burze Bitpanda Global Exchange

  • Bitpanda Global Exchange umožní prevody a obchodovanie krypto-krypto, ale aj fiat-krypto
  • Medzi tradičné a populárne páry budú pochopiteľne patriť BTC/EUR, BTC/USDT, ETH/EUR, XRP/EUR, MIOTA/EUR, ETH/BTC, XRP/BTC, MIOTA/BTC, PAN/BAT, BEST/BTC, BEST/EUR a BEST/USDT
  • Vklady budú umožnené menám ako euro, švajčiarsky frank a britská libra (takmer vo všetkých európskych štátoch) a výbery budú umožnené po celom svete
  • Bitpanda Ecosystem Token (BEST) IEO bude oficiálne spustená dňa 9. júla 2019
  • BEST bude umožňovať 25 % zľavu z transakčného poplatku v rámci burzy, ale aj iné typy odmien a bonusov
  • Zoznam s kryptomenami by mal postupom času narastať
  • State-of-the-art API
  • Najvyššie bezpečnostné štandardy
  • Obchodovanie na burze by sa malo spustiť 7. augusta 2019

Bitpanda, viedenská FinTech spoločnosť s takmer 1 miliónom zákazníkov a 100 zamestnancami čoskoro oficiálne spustí kryptomenovú burzu Bitpanda Global Exchange pre skúsených obchodníkov, profesionálov a inštitúcie. Bitpanda Global Exchange (Bitpanda GE) je vybudovaná na platforme Bitpanda, ktorá už teraz poskytuje možnosť nákupu aktív ako Bitcoin, Ethereum a oveľa viac (pre takmer celú Európu).

Bitpanda GE bude otvorená celosvetovo a umožní krypto-krypto obchodovanie. Overení používatelia tejto burzy budú môcť vkladať fiat vo forme eura, švajčiarskeho franku a britskej libry. Bitpanda GE je veľmi blízko spojená s platformou spoločnosti Bitpanda, čo znamená, že používatelia budú môcť presúvať peniaze medzi nimi veľmi jednoducho. Bitpanda GE začne najprv s obchodovaním párov BTC/EUR, BTC/USDT, ETH/EUR, XRP/EUR, MIOTA/EUR, ETH/BTC, XRP/BTC, MIOTA/BTC, PAN/BAT, BEST/BTC, BEST/EUR a BEST/USDT, pričom bude časom pridaných oveľa viac nových párov. CEO tejto spoločnosti Eric Demuth sa v tomto smere vyjadril nasledovne:

„Tým, že sme na trhu už od roku 2014, sme sa stali kľúčovým hráčom v Európe. Vďaka tomu vieme vybudovať skvelé spolupráce založené na skúsenostiach. Ďalším krokom pre nás preto bolo vytvoriť platformu pre skúsených obchodníkov a takisto vybudovať najväčšiu platformu (s eurom ako hlavnou fiat menou).“

Spustenie a Initial Exchange Offering

Súčasťou spustenia tejto burzy bude aj spustenie prvého IEO (Initial Exchange Offering) spoločnosti Bitpanda. Bitpanda Ecosystem Token (BEST) bude mincou burzy Bitpanda, ktorá bude umožňovať veľké množstvo benefitov v rámci ekosystému spoločnosti (ale aj burzy) Bitpanda. Rastúca komunita takmer 1 milióna ľudí bude môcť naplno benefitovať z možností, ktoré token BEST ponúkne. Dostanú napríklad 25 % zľavu z transakčných poplatkov pri používaní tokenu BEST na burze Bitpanda Global Exchange, ale aj prednostný vstup k novinkám ako napríklad Bitpanda Launchpad, ktorý bude spustený až neskôr a umožní spustiť vlastné IEO aj tretím stranám.

„BEST bude hrať celosvetovo kľúčovú rolu vo vývoji burzy Bitpanda Global Exchange. Takisto však bude veľmi podstatný aj v podporení našej vízie o demokratizáciu personálneho sveta financií a investovania. BEST bude preto akousi pohonnou látkou pre ekosystém Bitpanda, čo znamená, že  platforma Bitpanda, Bitpanda Global Exchange a takisto budúce produkty a služby ako napríklad Bitpanda Launchpad umožnia používateľom využiť ich BEST tokeny.“

To boli tiež optimistické slová CEO spoločnosti Erica Demutha.

Záver – O Bitpande

Bitpanda je FinTech spoločnosť s hlavným sídlom vo Viedni (Rakúsko), ktorá bola založená v roku 2014 Ericom Demuthom, Paulom Klanschekom a Christianom Trummerom. Táto spoločnosť verí v inovatívnu silu kryptomien, zdigitalizovaných aktív a blockchain technológie. Hlavnou misiou pre Bitpandu by preto malo byť zničenie bariér do investovania a priniesť tradičné finančné produkty do 21. storočia. Aktuálne má Bitpanda viac ako 1 milión používateľov a takmer 100 členov vo svojom tíme. S licenciou na PSD2, state-of-the-art bezpečnosťou a efektívnou ponukou pre používateľov sa z Bitpandy stala populárna platforma na obchodovanie pre nováčikov, ale takisto aj skúsených obchodníkov. Aktuálne môžu používatelia obchodovať Bitcoin, Ethereum, zlato a ďalších viac ako 20 digitálnych aktív.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Libor Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

Ak tam nebude možnosť obchodovať na krátko s pozíciami short bez vlastnenia daného aktíva a nejaká možnosť obchodovať na páku, tak by som to burzou nenazýval a potom to bude len obyčajná zmenáreň. A takých je habadej…..Coinbase je asi najznámejšia zmenáreň.