Bitcoin do polroka na 100k
Bitcoin do polroka na 100k. Zdroj: Shutterstock, Orpheus FX

Od májovej obrovskej korekcie na kryptomenovom trhu sme svedkami pozitívneho obdobia pre Bitcoin a celý trh kryptomien. V čase písania tohto článku bola cena najväčšej kryptomeny na úrovni 48 400 USD. Sobotňajšia noc priniesla 3,5-percentný pokles po odmietnutí rezistencie 50 000 USD. Aktuálne však na grafe BTC/USD registrujeme podporu býkov, ktorá tlačí cenu späť nahor.

BTC/BUSD
BTC/BUSD, 30m TF. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 90 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Bitcoin do šiestich mesiacov dosiahne 100k

Táto predikcia vôbec nemusí byť ďaleko od reality. Bitcoin je veľmi blízko k dosiahnutia historického maxima na úrovni 65 000 USD. Ak sa mu podarí dosiahnuť čo najskôr ATH, cena 100 000 USD už nemusí byť tak tvrdým orieškom. S týmto zaujímavým predpokladom prišiel výkonný riaditeľ investičnej spoločnosti Midas Touch Consulting Florian Grummes. Podľa neho by mali byť investori opatrní. Cena BTC sa v krátkodobom horizonte síce skoriguje, ale z dlhodobého hľadiska sme na vlne býkov.

„Po prvom veľkom výpredaji môže prísť ďalší tlak, ktorý by mohol Bitcoin stiahnuť až na 25 000 USD. Ale to je menej pravdepodobné ako to, že Bitcoin v priebehu šiestich mesiacov dosiahne 100 000 USD.“

Čo bude nasledovať?

Grummes načal aj tému, ktorá predpovedá budúcnosť BTC po dosiahnutí významného bodu. Ak by BTC dokázal zlomiť hranicu 100k, cena môže vystreliť ešte podstatne vyššie. Investori sa budú snažiť získať expozíciu voči tejto kryptomene. Pri takýchto scenároch je však veľká hrozba výraznej korekcie až do výšky 70 %.

Môže ťa zaujímať: Podľa tejto metriky je vhodný čas na nákup BTC práve teraz

Ak sa naplní tento scenár, volatilita BTC sa podstatne zníži. Už to nebude o takých výrazných cenových výkyvoch, ako to zažívame teraz. O pár rokov sa podľa Grummesa cena BTC môže obchodovať kľudne aj za 1 milión USD. To je však už veľmi divoký scenár.

Analytici s pokojom hovoria o cene 100k pre Bitcoin

Populárny analytik agentúry Bloomberg Mike McGlone uverejnil podobný názor na dve najväčšie kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Podľa neho sú obe aktíva stále v pomerne vysokej cenovej zľave a v býčom trende. V blízkej budúcnosti uvidíme obnovenie raketových rastov, pričom v prípade BTC môžeme úplne s pokojom hovoriť o cene 100 000 USD.

K tejto predikcii sa pridal aj populárny krypto analytik s pseudonymom KALEO. Ten očakáva, že Bitcoin prekoná všetky technologické akcie a prekročí 100k.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.