Litecoin naďalej rastie
Litecoin naďalej rastie. Zdroj: Shutterstock.com/innni/Net Vector

Digitálne striebro. Aj tak odborníci a fanúšikovia kryptomien častokrát označujú kryptomenový projekt, ktorému sa v poslednom období naozaj darí. Ide o sieť Litecoin, ktorá v auguste tohto roka zažije dôležitú udalosť s názvom halving. Ak patríte k fanúšikom kryptomien, tento pojem ste už určite zachytili aj v prípade najznámejšej kryptomeny Bitcoinu. O tejto nadchádzajúcej udalosti informoval portál CoinEdition.

Litecoin čaká dôležitá udalosť

Digitálne striebro čaká v auguste dôležitá udalosť, známa pod pojmom halving. Ide o jeden z najdôležitejších faktorov u väčšiny kryptomien, ktoré sa ťažia podobne ako Bitcoin.

Ak ešte neviete, čo je to halving, v jednoduchosti ide o udalosť, ktorá sa deje v pravidelných cykloch približne raz za štyri roky. Pri ťažbe kryptomien dostávajú ťažiari určitú odmenu, ktorá sa, samozrejme, odlišuje na základe vyťaženej kryptomeny. Práve táto odmena sa každý halvingový cyklus zmenšuje o stanovenú časť.

Z historického hľadiska dokáže táto udalosť výrazne zamávať cenami kryptomien, takže to isté môžeme očakávať aj v prípade tokenu LTC. Dôkladnejší popis halvingových cyklov môžete nájsť aj v našom článku: Čo je to halvingový cyklus a prečo výrazne ovplyvňuje cenu Bitcoinu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cenový vývoj

Podľa portálu CoinMarketCap sa LTC v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 87,71 dolára, čo je stále viac ako 78 % od historického maxima. Z hľadiska trhovej kapitalizácie sa táto kryptomenová sieť nachádza na 13. priečke, tesne za projektom Polkadot. Denný objem obchodov sa pohybuje na úrovni 1,24 miliardy dolárov.

Ak chcete do tejto kryptomeny investovať, môžete sa inšpirovať našim nedávnym článkom: Digitálne striebro dlhodobo rastie. Je neskoro nastúpiť do rozbehnutého vlaku?

Väčšina analytikov sa domnieva, že halving výrazne ovplyvní cenový vývoj tokenu LTC, ktorý už aj tak vzbudzuje veľký záujem. Ak sa pozrieme na posledné týždne, táto kryptomena úplne ignoruje zvyšné kryptomeny. Len za posledný mesiac dokázal LTC vzrásť o viac ako 43 %.

LTC/USD
LTC/USD. Zdroj: TradingView

Tento vývoj môže naznačovať, že s blížiacim sa halvingom bude cena naďalej rásť. Podobný výhľad očakáva aj populárny analytik Rekt Capital.

Rast pred halvingovým cyklom dokazujú aj historické fakty. Pred svojím prvým halvingom dokázal LTC narásť o viac ako 820 % a po halvingu dokonca dosiahol nárast markantných 14 200 %. Tento údaj však bol s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvnený aj nárastom popularity kryptomien, čo spôsobilo prudký rastúci trend.

Tento trend sa v podstate neustále opakoval počas celej histórie halvingových cyklov LTC. Môžeme tak predpokladať, že LTC dosiahne omnoho lepšie výsledky po halvingu, ako pred touto udalosťou. Podľa portálu litecoinhalving zostáva do tejto dlho očakávanej udalosti presne 200 dní.

Záujem o Litecoin skutočne narastá, čo dokazuje aj nedávny príspevok na Twitteri od spoločnosti Grayscale, o ktorom informoval portál AMBcrypto.

Fond Grayscale Litecoin Trust dokázal od začiatku roka 2023 vzrásť až o 36 %, čo značí veľký záujem o tento projekt.

Čítaj ďalej: Nemýlte si blockchain a kryptomeny, je v tom zásadný rozdiel