Bitcoin opäť rastie
Bitcoin opäť rastie. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture/Natanael Ginting

Bitcoin dokázal v priebehu posledných dvoch týždňov odštartovať slušný rast, čoho výsledkom bol zisk viac ako 26 %. Posledných 24 hodín však ukazuje, že sa tento rast nemusí zastaviť. Niektorí analytici dokonca tvrdia, že sme blízko ukončenia dlhodobej korekcie. K situácii sa vyjadril aj legendárny obchodník Peter Brandt, o ktorom informoval portál Newsbtc.

Bitcoin je pripravený rásť

Podľa skúseného obchodníka vlajková kryptomena dosiahla dno aktuálne prebiehajúceho cyklu, a tak by sme mali byť svedkami pokračujúceho rastu.

Peter Brandt je vo svete obchodovania známy najmä vďaka svojim presným analýzam a predpovediam. Tentokrát sa obchodník opiera najmä o fakt, že sa BTC obchoduje viac ako 70 % pod svojím historickým maximom a taktiež sleduje aj predajné objemy, ktoré pomaly klesajú.

Jeho analýzu si môžete pozrieť prostredníctvom portálu TradingView, kde má Peter Brandt svoju vlastnú sekciu.

Neočakávam, že Bitcoin hneď teraz masívne vyrastie, ale určite sa bude postupne prepracovávať smerom nahor až jedného dňa opätovne otestuje svoje historické maximum,“ uviedol Peter Brandt.

Analýza BTC od Petra Brandta
Analýza BTC od Petra Brandta. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ak pravidelne sledujete obchodníkov a analytikov, určite ste si všimli, že sa ich predpovede často nezlučujú s realitou. Žiaľ, tento faktor platí aj v prípade Petra Brandta, ktorý ešte v decembri tvrdil, že sa Bitcoin prepadne o viac ako 30 %. O jeho pohľade sme vás informovali aj v našom článku: Legendárny obchodník Peter Brandt varuje: „Bitcoin čaká masívny pokles až o 30 % zo súčasnej ceny“.

V čase písania tohto článku sa vlajková kryptomena obchodovala na úrovni 20 708 dolárov. Aj keď sa kryptomenoví fanúšikovia opäť vrátili do stavu eufórie, treba byť opatrní, nakoľko tu stále existuje veľké riziko pádu. Viac si môžete prečítať v našom článku: Kryptomenoví investori sa znovu tešia – Bitcoin rastie najviac od roku 2020.

BTC/USD
BTC/USD 1H TF. Zdroj: TradingView

Na základe čoho BTC rastie? Dôvodov môže byť viac. Ako informoval kryptomenový portál CoinDesk, rast Bitcoinu môže byť spôsobený optimistickou náladou investorov po tom, čo boli oznámené výsledky o stave inflácie v USA. Ide o prvý mesačný pokles inflácie za dva a pol roka. Aj z tohto hľadiska sa dá očakávať, že sa budú investori pomaly vracať k rizikovejším aktívam, ako sú kryptomeny.

Čítaj ďalej: Ethereum čaká v tomto roku ďalšia historická udalosť: čo môžeme od kryptomeny očakávať?