bitcoin

Prezident Salvádoru oznámil, že vláda každému dospelému občanovi krajiny vydá Bitcoin v hodnote 30 dolárov.

Toto oznámenie bitcoinoví maximalisti privítali. Niektorí ľudia však špekulujú, že vláda Salvádoru bude musieť kúpiť dané množstvo BTC. Vytvoril by sa tak nákupný tlak v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov.

Odhady počtu dospelej populácie Salvádoru sa líšia. Onchainový analytik Willy Woo tweetoval, že globálna používateľská základňa Bitcoinu porastie o 2,5% vďaka prílivu 4,5 milióna Salvádorčanov. Iní odhadujú salvádorskú dospelú populáciu až na 6,5 ​​milióna (čo je v skutočnosti celková populácia).

Je ťažké nájsť presné čísla, ale štatistika ukazuje, že v roku 2019 bola populácia vo veku od 15 rokov 4,72 mil.

StormGain

Čítajte tiež – Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Bitcoin zadarmo?

Eufória z tejto správy však môže byť mierne predčasná, pretože miestna publikácia Prensa Latina poznamenáva, že občania Salvádoru dostanú Bitcoiny zadarmo až po stiahnutí vládou vydanej aplikácie.

Táto správa bola oznámená na tlačovej konferencii 25. júna. Prezident Bukele uviedol, že vládna aplikácia bude dokonca fungovať kdekoľvek s mobilným pripojením. Prezident Bukele tiež uviedol, že zákon o Bitcoinoch v krajine, ktorý uznáva BTC ako legálnu celonárodnú menu, nadobudne účinnosť 7. septembra.

Zákon o Bitcoinoch v Salvádore bol prijatý zhruba pred dvoma týždňami. Aj keď si globálna krypto komunita tento krok pochvaľovala, legislatíva čelila odporu Svetovej banky.

Holderi akumulujú BTC, avšak trend sa tak skoro neobráti

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.