bitcoin cash hard fork

Cca pred šiestimi hodinami najznámejší fork Bitcoinu – Bitcoin Cash (BCH) prešiel takzvaným halvingom. Ide o udalosť, pri ktorej sa odmena za vyťaženie nového bloku zníži o polovicu. Samotný Bitcoin (BTC) si na svoj halving bude musieť ešte 35 dní počkať. 

Bitcoin SV na svoj halving tiež ešte len čaká. S najväčšou pravdepodobnosťou príde až v piatok 3-4 hodiny po polnoci. 

Nakoniec vyhral Antpool

Posledný blok s odmenou si pre seba uchmatol Antpool. Stalo sa tak dnes o 14:19:22 na sekundu presne. Antpool tak svojim minerom odovzdal šťavnatých 12,5 BCH s celkovou hodnotou 3333 $.

Blok s poradovým číslom 630 001 vyťažil taktiež Antpool. Ťažiari si od toho momentu začali zvykať na polovičný zisk. Väčšina ich teraz pravdepodobne utečie na BSV a hlavne na BTC blockchain, kde sú odmeny ešte stále “v normále”

Mineri opúšťajú Bitcoin Cash chain

V čase písania tohto článku sa vyťažilo iba ďalších 23 blokov. Tm ukazuje že mineri Bitcoin Cash naozaj opustili. Hashrate klesol o približne 40%. S výkonom spred halvingu by totiž bolo vyťažených 39 blokov.

Podobnú reakciu očakávame aj na BSV chaine. Najbližšie týždne budú pre forky naozaj náročné a niekto teraz bude musieť niekoľko týždňov ťažiť s obrovskými stratami, než sa obtiažnosť prispôsobí tejto zmene. To je v čase začínajúcej krízy vo svete dosť nepríjemné.

SPRÁVY – V čase krízy je efektívne nakupovať Bitcoin  – a ďalšie…

Forky rastú, Bitcoin konsoliduje

Bitcoin včera otestoval 7500 $. Aktuálne konsoliduje tesne pod 7300 a pravdpeodobne sa chystá na ďalší pokus o dobitie tejto rezistencie. Ethereum a XRP po včerajšom raste taktiež konsolidujú. Dnes sa teda na trhu nič zaujímavé nedeje.

Teda… ak si obmyslíme aktivitu na forkoch Bitcoinu.

coinmarketcap forky stupaju
coinmarketcap forky stupaju

Je zaujímavé, že stúpa hlavne Bitcoin SV. Ten je už na 215 dolároch, čo je naozaj slušné. BSV sa tak dostal na hodnoty spred veľkého dumpu.

Záver

Bude zaujímavé sledovať, ako na halving zareaguje Bitcoin. Bude jeho cena stúpať? Z dlhodobého hľadiska určite áno a postupne by sa mohla minimálne zdvojnásobiť. Prečo? Argumenty sme zhrnuli v tomto článku:

(článok pokračuje pod odkazom)

Do Bitcoinu sa investuje oveľa viac, než sme si mysleli – 7400 $ pokorených!

ANKETA

Máte svoje kryptomeny v peňaženke, alebo ich držíte na burze?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečo kryptomeny a svetové trhy rastú? Nemali by kvôli vírusu COVID-19 klesať? Toto sú dôvody

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance