Mohol by Bitcoin klesnúť až na 10 000 USD?
Mohol by Bitcoin klesnúť až na 10 000 USD? Zdroj: Shutterstock, MP Art

Miliardár Jeffrey Gundlach sa vyjadril k aktuálnej situácii na trhu s kryptomenami. Bitcoin podľa neho neudrží cenovú hladinu 20 000 USD. Kam by mohol podľa neho až padnúť?

Padne Bitcoin ešte hlbšie?

Populárny miliardár je skeptický, BTC môže podľa neho klesnúť až na 10 000 USD. Tento pohľad priniesol v rozhovore pre CNBC: „Trend v oblasti kryptomien aktuálne nie je pozitívny. Už dávno sa tento faktor vyčerpal. V júli minulého roka bol Bitcoin na úrovni 60 000 USD, potom klesol na 30 000 USD. Nakoniec sa to, samozrejme, môže zlomiť a rast bude obnovený, no zatiaľ to vyzerá skôr na masívne likvidácie. Takže by ma vôbec neprekvapilo, keby Bitcoin klesol na 10 000 USD.

Prečítaj si tiež: Kiyosaki: „Krach je najlepší čas na zbohatnutie.“ Kedy chce nakupovať Bitcoin?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podobný názor zdieľa aj populárny komoditný stratég Bloomberg Intelligence Mike McGlone, ktorý považuje hranicu 20 000 USD za nové dno:

20 000 USD môže byť nových 5 000 USD. Môže prevládať fundamentálny prípad začiatkov globálneho prijatia Bitcoinu vs. klesajúca ponuka, keďže cena sa blíži k príliš nízkym úrovniam. Dáva to jednoducho zmysel, že jedno z najvýkonnejších aktív v histórii v 1. polroku klesne.

Expert na obchodovanie s kryptomenami Ali Martinez uviedol, že Bitcoin môže porásť vyššie. Musí však udržať cenu nad 21 630 USD. Ak by sa toto podarilo, je možné, že sa najsilnejšia kryptomena dostane späť na 24 000 USD. V opačnom prípade sa podľa Martineza pozrieme pod 20 000 USD. Počas písania tohto článku sa BTC obchoduje s cenovkou 20 666 USD.

BTC/USD
BTC/USD denný graf. Zdroj: TradingView

Čítaj ďalej: Riaditeľ MicroStrategy Saylor za žiadnu cenu neplánuje predávať Bitcoin

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance