Binance US je pripravená na IPO. Zdroj: Shutterstock.com/BBbirdZ
Binance US je pripravená na IPO. Zdroj: Shutterstock.com/BBbirdZ

Podľa generálneho riaditeľa a zakladateľa spoločnosti Changpeng Zhao bude pobočka burzy Binance.US zameraná na počiatočnú verejnú ponuku (IPO) už v roku 2024.

Burza plánuje v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov uzavrieť veľké kolo súkromného financovania. To by firme umožnilo získať väčšiu nezávislosť od globálnej zmenárne, uviedol Zhao v stredu v rozhovore.

Zhao je presvedčený, že globálna kryptoburza prežije prebiehajúce regulačné zásahy a že Binance.US sa o tri roky posunie k verejnému kótovaniu. ,,Budeme robiť to, čo Coinbase,” uviedol Zhao. Ďalej uviedol, že burza v minulom roku dosiahla zisk 800 miliónov až 1 miliardu dolárov.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, SOL, AVAX – bull trend pokračuje na celom trhu

Binance stále pod väčším drobnohľadom

Táto správa prichádza uprostred toho, ako stále viac globálnych regulátorov vyvoláva obavy z prevádzky burzy. Singapurský menový úrad (MAS) v stredu pridal webovú stránku burzy na svoj zoznam upozornení pre investorov. Tento zoznam poskytuje záznam o neregulovaných osobách, ktoré „mohli byť nesprávne vnímané ako licencované alebo regulované MAS”.

Burza so sídlom v Singapure funguje ako samostatný subjekt a neponúka žiadne služby prostredníctvom webových stránok Binance. Namiesto nich prevádzkuje inú platformu Binance.sg. V júni MAS oznámil, že plánuje preskúmať žiadosť spoločnosti BAS o licenciu podľa zákona o platobných službách. Burza predtým požiadala o pôsobenie v Singapure podľa zákona vo februári 2020.

Regulátor zaradil webovú stránku Binance na čiernu listinu, pretože firma nepožiadala o licenciu podľa zákona o platobných službách. Hovorca MAS dodal, že žiadosť o licenciu BAS sa medzitým preveruje.

Ako už bolo skôr oznámené, burza bola v posledných mesiacoch pod zvýšeným dohľadom globálnych regulátorov. Varovania vydali orgány v krajinách ako Spojené kráľovstvo, Spojené štáty, Kanada, Japonsko, Taliansko, Thajsko a ďalšie. Burza už viackrát zdôraznila svoj záväzok spolupracovať s regulačnými orgánmi.

Mohlo by ťa zaujímať – Európania nechcú, aby regulácie kryptomien riadil Brusel!

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.