Ako nastaviť automaticky nákup na burze Binance. Zdroj: shutterstock.com/Iryna Budanova

Burza Binance nedávno predstavila novú službu automatického investovania na základe metódy DCA (z ang Dollar-Cost Averaging). Medzi fanúšikmi kryptomien je práve možnosť pravidelného investovania stále viac vyhľadávaná možnosť, ako si sporiť v kryptomenách. V tomto návode si ukážeme, ako nastaviť automatický nákup.

Ako začať na burze Binance

Burza Binance má spomedzi všetkých konkurenčných búrz najnižšie poplatky. Preto odporúčame využiť práve tu možnosť nakupovania a investovania. Nevýhodou je, že pre akýkoľvek nákup musíme mať overený účet cez občiansky preukaz.

Binance má ale moderné spôsoby na overenie a, prekvapivo, celý proces trvá maximálne 30 minút. Následne môžeme urobiť prvý vklad cez bankovú kartu alebo SEPA prevod a za eurá alebo doláre nakupovať. Návod, ako úspešne urobiť overenie a prvý vklad, nájdeš v týchto dvoch článkoch:

Ako nastaviť pravidelný nákup?

Proces je jednoduchý. V menu prejdeme na sekciu Earn a zvolíme možnosť Auto-Invest.

Ako nájsť sekciu auto invest
Ako nájsť sekciu Auto invest. Zdroj: binance.com

Klikneme na tlačidlo Create a plan a môžeme začať s nastavovaním nášho plánu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Vytvorenie plánu nákupu
Vytvorenie plánu nákupu. Zdroj: binance.com
  • Add Coins: musíme si vybrať aspoň 2 kryptomeny, do ktorých chceme pravidelne investovať. Alternatívna možnosť je kliknúť hneď vedľa na tlačidlo Auto-Populate. Táto možnosť nám pridá dve aktuálne najziskovejšie kryptomeny do zoznamu. Je však potrebné pamätať na to, že tento rebríček sa pravidelne mení a niekedy nemusí mať zmysel kupovať práve tie kryptomeny, ktoré sú po veľkom raste a mali najvyššiu úspešnosť. Odporúčame preto skôr sa riadiť podľa vlastných analýz a vybrať také projekty, od ktorých očakávame, že tu budú aj o niekoľko rokov.
  • Portfolio Allocation: zvolíme si, koľko si do danej kryptomeny chceme za dané obdobie odkladať. Kumulovaná suma zo všetkých mincí musí byť 100 %.
  • Subscription amount: koľko dolárov alebo eur chceme pri každom nákupe investovať.
  • Use Flexible Saving Balance: pokiaľ nemáme dostatok peňazí, po zaškrtnutí tejto možnosti nám začne sťahovať kapitál z nášho staking účtu.
  • Recurring cycle: ako pravidelne a v ktorú hodinu chceme nakupovať.

Keď máme všetko nastavené, klikneme na Confirm. Na účte by mal byť vždy dostatok prostriedkov, prípadne v banke môžeme raz do mesiaca nastaviť pravidelné odosielanie platby, ktorá sa pošle na burzu Binance a služba Auto invest bude vždy nakupovať na nás.

Odporúča sa raz za čas pri väčšom objeme si peniaze stiahnuť na bezpečné hardvérové peňaženky. 

Záver

Služba Auto invest burzy Binance je skvelá a dlho očakávaná novinky, ktorá výrazne uľahčí použitie DCA systému, ktorý je postavený na pravidelnom nakupovaní. Všetko vieme automatizovať tak, že najprv nastavíme pravidelnú platbu na našom bankovom účte niekoľko dní pred očakávaným nákupom a potom sa na burze Binance peniaze automaticky v danom pomere investujú do vybraných kryptomien.

Prečítaj si aj: 5 tipov, ako úspešne každý mesiac ušetriť peniaze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance