4 kryptomeny, ktoré nakupovali v posledných dňoch milionári
4 kryptomeny, ktoré nakupovali v posledných dňoch milionári. Zdroj: shutterstock.com/elwynn

Máme za sebou ďalší týždeň na trhoch, ktorý sa tentokrát končí v znamení poklesu Bitcoinu a altcoinov. Pravdepodobným dôvodom poklesu je prerazenie bearish vzorcu rising wedge (pozri nižšie), ktorý nakoniec, pokiaľ nepríde k zvratu, prerazil trend smerom dole. Pokles nastal dnes, no počas týždňa niektoré kryptomeny slušne rástli a dostali sa do pozornosti veľkých hráčov. Ktoré to boli?

Graf: BTC/USD. 4H. Bitcoin prerazil vzorec rising wedge
Graf: BTC/USD. 4H. Bitcoin prerazil vzorec rising wedge. Zdroj: Tradingview

1. Chiliz (CHZ)

Na prvom mieste spomenieme kryptomenu Chiliz. Ide o známy a popredný projekt v oblasti športu a zábavy, ktorý funguje na technológii blockchain. Kryptomena umožňuje športovým fanúšikom podieľať sa na svojich obľúbených značkách a byť bližšie k svojim športovým idolom. Token CHZ urobil za 7 dní pekných 56,4 % a nachádza sa podľa kapitalizácie na 47. mieste.

2. Shiba inu (SHIB)

Druhým tokenom, ktorý nakupovali milionári aj v posledných dňoch, je meme kryptomena Shiba inu. Je známe, že hoci je token v poklese a retail oň pomaly stráca záujem, veľkí hráči, predovšetkým investori, ktorí nakupujú Ethereum, skupujú milióny tokenov SHIB. Nedávny nárast o takmer 48 % možno pripísať práve takýmto nákupom. Shiba Inu sa podľa kapitalizácie obchoduje na 12. mieste za 0,0000134 dolára.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Pornovírus pripravil bývalého majiteľa hedžového fondu o 450 000 dolárov v kryptomenách

TOP 4 ziskové kryptomeny
TOP 4 ziskové kryptomeny. Urobené cez: Inforgram

3. Huobi token (HT)

Slušne rástol aj token burzy Huobi. Napriek negatívnym správam, ktoré o burze posledný týždeň publikovali média, token HT narástol o 32,6 %. Kryptomena funguje na blockchaine Ethereum a obchodníci môžu vďaka tokenu získať zľavy na obchodovanie a iné benefity, ktoré burza flexibilne ponúka. Ide o pomerne mladú kryptomenu, ktorá bola spustená v roku 2018. V čase písania článku sa v rebríčku podľa kapitalizácie umiestnil token HT na 64. mieste.

4. UNUS SED LEO (LEO)

Poslednou kryptomenou, ktorú si spomenieme, je projekt Unus Sed Leo. Token bol spustený v roku 2019 a využíva sa ako úžitkové platidlo v rámci ekosystému iFinex. Ak vás prekvapil názov a počujete latinčinu, počujete dobre. Ide totiž o narážku na citát z jednej Ezopovej bájky. Token sa viaže na burzu Bitfinex, slúži na transakčné poplatky a poskytuje – podobne ako pri iných burzách – rôzne zľavy a benefity investorom, ktorí na burze obchodujú. Token narástol o 16,2 % a nachádza sa podľa kapitalizácie na 19. mieste.

Čítaj ďalej: Kevin O’Leary: „Ak by Bitcoin dnes získal svoj regulačný zákon, garantujem vám, že do pár dní vyletí na 60 000 dolárov.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance