Binance overenie KYC
Binance overenie KYC, zdroj: shutterstock.com/Autor: Irina Budanova

Burza Binance nedávno zaviedla povinne KYC overenie na burze. V dnešnom tutoriáli si ukážeme, ako si účet overiť.

Prvým krokom je založenie účtu. Môžeš použiť napríklad aj náš link, ak ešte nemáš účet a získaš tak 5-percentnú doživotnú zľavu na poplatky. Prvú časť overenia je lepšie urobiť na PC, na druhú už je potrebné si stiahnuť Binance aplikáciu do mobilu a mať fotoaparát v mobile aspoň v priemernej kvalite, aby burza vedela vytvoriť čitateľnú fotku tváre, občianskeho preukazu a ďalších dokumentov, ktoré treba odfotiť. Práve fotka v zlej kvalite je z 90 % najčastejší problém, prečo je overenie zamietnuté.

Ako verifikovať účet na Binance?

Binance verifikácia
Binance verifikácia, zdroj: binance.com

V menu prejdeme do kategórie Identification.

Binance vyber účtu
Binance vyber účtu, zdroj: binance.com

Teraz máme na výber základné overenie fyzickej osoby,  resp. vľavo dole je možnosť si overiť účet aj ako právnická osoba, teda firma. Pokiaľ chceme ísť cestou tradičnej verifikácie a nemáme firmu, klikneme na Start Now. K firme sa vrátime v ďalšej časti tohto návodu.

Binance overenie údajov o osobe
Binance overenie údajov o osobe, zdroj: binance

Vyplníme naše údaje ako dátum narodenia a meno. Údaje musia byť pravdivé a sedieť s informáciami z občianskeho preukazu.

Binance vyber typu overenia
Binance vyber typu overenia, zdroj: binance.com

Ďalší krok je nahratie dokumentu. Môžeme si vybrať z viacerých druhov dokumentov. Tradične sa používa občiansky preukaz. Pozor na to, aby boli všetky poslané dokumenty platné a zhodovali sa s tvojím menom a dátumom narodenia. Pri overení stačí poslať jeden typ dokumentu. Netreba vlastniť všetky, napríklad pas alebo vodičský preukaz.

Binance nahranie dokumentov na overenie
Binance nahranie dokumentov na overenie, zdroj: binance.com

Teraz je potrebné v čo najlepšej kvalite odfotiť občiansky preukaz na dobrom svetle tak, aby bol celý viditeľný. Najlepšie je si fotku ešte pozrieť a vyskúšať, či viem vyčítať všetky údaje z občianskeho preukazu. Pokiaľ vidím, že fotka je rozmazaná, tak odporúčame znovu odfotiť občiansky preukaz. Až následne, keď uvidíme, že je všetko v poriadku, môžeme poslať fotky obidvoch strán na overenie.

Binance aplikácia pre overenie
Binance aplikácia pre overenie, zdroj: binance.com

Posledný krok sa dá urobiť iba cez Binance aplikáciu, ktorú si musíme stiahnuť. V tejto časti verifikácie stačí už iba nasnímať tvar a urobiť niekoľko pohybov hlavy podľa pokynov, aby burza Binance získala prehľadný sken našej hlavy. Zaberie to niekoľko sekúnd a nie je to nič zložité. Treba sa akurát presne riadiť podľa pokynov.

Ako overiť firemný účet

Musíme sa opäť vrátiť do pôvodného rozhrania, kde celá verifikácia začala a vľavo dole kliknúť na Enterprise Verification. Máme na výber 2 možnosti. Prvá je obyčajný firemný účet, druhá je takzvaný plus účet, alebo aj vylepšený účet, kde sú navýšené limity. Plus účet sa využíva skôr pre fondy a veľké vklady v miliónoch dolárov. Väčšine z vás bude stačiť základné overenie.

Binance overenie firemného účtu
Binance overenie firemného účtu, zdroj: binance.com

Pred overením si treba nachystať 14 dokumentov:

1. Osvedčenie o založení.
2. Memorandum a články, stanovy spoločnosti a nariadenia.
3. Register riaditeľov vydaný za posledných 12 mesiacov.
4. Register akcionárov alebo členov vydaný za posledných 12 mesiacov.
5. Odkaz na vládnu webovú stránku, ktorá obsahuje podrobnosti o vašej spoločnosti a ktorá umožňuje overenie pravosti registrácie.
6. Úplná snímka obrazovky z vládnej webovej stránky, ktorá obsahuje podrobnosti o spoločnosti. Uistite sa, že na snímke obrazovky sú zobrazené aj hodiny a dátum vašej pracovnej plochy.
7. Voliteľné: Prosíme, aby ste nám poskytli Osvedčenie o dobrom stave, ktoré bolo vydané v posledných troch mesiacoch, ak na vládnej webovej stránke nie je k dispozícii funkcia vyhľadávania podrobností o spoločnosti.
8. Voliteľné: Doplňujúce dokumenty.
9. Vlastnícka štruktúra.
10. Autorizačný list.
11. Dotazník o sankciách.
12. Občianske preukazy alebo pasy riaditeľov.
13. Občianske preukazy alebo pasy hlavných bezprostredných vlastníkov.
14. Občianske preukazy alebo pasy autorizovaných predajcov/obchodníkov.
Niektoré z týchto dokumentov sa sťahujú priamo z burzy Binance a treba ich vyplniť. Zároveň predovšetkým 100-percentný vlastník pošle prakticky iba zakladateľskú listinu a výpis z registra. Na týchto 2 dokumentoch sa obvykle nachádzajú všetky informácie, ktoré burza Binance potrebuje o firme. Kompletný návod nájdeš aj na stránke burzy Binance.
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance