Bitcoin a najhorší scenár.
Bitcoin a najhorší scenár. Zdroj: Shutterstock.com/frank60

Benjamin Cowen mnohokrát v minulosti zdieľal na internete svoj dlhodobý pohľad na kryptomeny a inak to nie je ani v súčasnej situácii. Vo svojej analýze popisuje potenciálne najhorší scenár pre Bitcoin a celý kryptomenový trh.

Nedávno zdieľal na svoj youtube kanál video, kde popisuje scenár vytvorenia potenciálneho dna korekcie. Vo videu sa zaoberal sledovaním dot-com bubliny, aby lepšie odhadol finálnu kapituláciu súčasného poklesu kryptomien.

Nedávno trhová kapitalizácia klesla pod 1 bilión a z Bitcoinu bola vymazaná v roku 2022 kapitalizácia zhruba 500 miliárd, ako sme vás informovali. Cowen reagoval aj na túto udalosť a povedal, že prepad hodnoty kryptomien môže pokračovať až na 760 miliárd dolárov. V čase písania článku je táto hodnota na úrovni 969 miliárd dolárov.

Kapitalizácia kryptomien
Kapitalizácia kryptomien. Zdroj: TradingView

V prípade takéhoto prepadu Cowen predpovedal, že by mohlo dôjsť k pozitívnemu obratu trendu, pričom by sa kapitalizácia vrátila späť nad 1 bilión dolárov. Počíta dokonca s odrazom približne 60 %:

„Ak dosiahneme 60 % odraz od budúceho dna – povedzme, že sa to stane na konci roka –, veľa ľudí by predpokladalo, že je to dno a ja by som to predpokladal tiež.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Harry Dent: mnohé kryptomeny zaniknú a prasknú ako dot-com bublina

Kryptomeny s kapitalizáciou iba 500 miliárd dolárov?

Cowen však varuje, že v oblasti investovania nič nie je isté a každá predpoveď môže byť nesprávna. Investori by si tak mali byť vedomí tohto rizika.

Analytik ďalej vysvetľuje, že ak by mal prepad prebiehať podobne ako dot-com bublina, potom by sme pri ďalšom minime videli pád o zhruba 27 %. To by znamenalo pokles kapitalizácie až na 500 miliárd dolárov. Na trhu však nikdy nie je istota a nakupujúci stále môžu zvrátiť trend aj v blízkej budúcnosti.

Na záver odporúča, aby si obchodníci nechali bokom likvidné peniaze, ktoré môžu vždy použiť na dokupovanie kryptomien v prepade. Sám Cowen povedal, že nevie, či sa tento najhorší scenár stane realitou, no zvažuje ho ako reálny.

Prečítaj si tiež: Známy analytik varuje: „Je vysoko pravdepodobné, že Bitcoin počas najbližších dní padne až na 16 000 dolárov“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance