Bitcoin stratil vyše 500 miliárd.
Bitcoin stratil vyše 500 miliárd. Zdroj: Shutterstock.com/BLKstudio

Nedávno ceny kryptomien zasiahli ďalšie poklesy, čo spôsobilo znehodnotenie mincí. Najlepšie to možno demonštrovať na odlive kapitálu prostredníctvom trhovej kapitalizácie Bitcoinu. Tá kontinuálne klesá počas celého roku 2022.

Ak sa pozrieme na graf nižšie, zistíme, že na začiatku roka dosahovala trhová kapitalizácia hlavnej kryptomeny 900 miliárd dolárov. V čase písania článku sa nachádza táto hodnotu už len na hodnote 382 miliárd, čo predstavuje pokles o 518 miliárd od 1. januára 2022.

Bitcoin: trhová kapitalizácia
Bitcoin: trhová kapitalizácia. Zdroj: Coinmarketcap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Bitcoin opäť padá, aké sú dôvody?

Korekcia môže stiahnuť Bitcoin na nové minimum

Kapitalizácia je jedným z hlavných ukazovateľov trendu spotovej ceny BTC. To znamená, že priamo koreluje s trendom ceny. Aktuálne trhová cena Bitcoinu padá pod 20 000 dolárov a nakupujúci bojujú o vytlačenie ceny smerom nahor. Na trhu však prevláda negatívny sentiment a dopyt je slabý, čo odzrkadľuje aj nízke percento aktívnych adries.

Nezabúdajme, že korekcia na zatiaľ najnižšom minime 17 600 dolárov zaznamenala od ATH prepad 74 %, čo je v porovnaní s predošlými majoritnými korekciami o 10 % menej. Situácii neprospieva ani dianie na globálnych trhoch, pričom SPX klesol už na 4 057 dolárov a sprísňovanie politiky FED-u prostredníctvom úrokových sadzieb vytvára tlak na tvorbu recesie.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 kvalitných kryptomien, ktoré sa Binance chystá zaradiť do svojej ponuky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance