Bitcoin formuje dno.
Bitcoin formuje dno. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN

Kryptomenový fanúšik a analytik Benjamin Cowen nedávno zverejnil svoj postoj ku aktuálnej cene Bitcoinu. Na populárnom Youtube kanáli Kitco News zdieľal analýzu, kde poukazuje na potenciálne dno hlavnej kryptomeny, ktoré je údajne za rohom.

Cowen na analýzu dlhodobého dna korekcie využil on-chain metriku ziskov a strát, ktorá ukazuje, aké percento mincí je aktuálne v zisku, resp. v strate. Na tejto metrike demonštroval, že aktuálna cena čoskoro dosiahne dno.

Cowen však nevylučuje posledný pokles spotovej ceny Bitcoinu. Vysvetľuje, že ak dôjde k ďalšiemu prepadu, pravdepodobne budeme svedkami formácie konečného dna, čo by potvrdila aj spomínaná on-chain metrika.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Paul Krugman nevidí v kryptomenách zmysel. Prečo?

Bitcoin formuje dno

Na grafe nižšie vidíme cyklické správanie ceny Bitcoinu s metrikou zobrazujúcou mince v zisku a strate. Dno by malo údajne nastať, keď sa tieto mince v strate a v zisku pretnú v trende, čo sa aktuálne aj deje.

Benjamin Cowen a dno pre Bitcoin
Benjamin Cowen a dno pre Bitcoin. Zdroj: Youtube / Kitco News

Podľa Cowena ide o indikátor, ktorý identifikuje dlhodobé dná Bitcoinu. Zdá sa, že trhová cena Bitcoinu by čoskoro mohla otočiť trend, no netreba zabúdať na fakt, že môže ešte spadnúť smerom na nižšie minimá. Aj keď je formácia dlhodobého dna zjavná a potvrdzuje ju on-chain analýza mnohých metrík, proces nie je krátkodobý a volatilita na trhu bude prítomná aj počas tejto fázy.

Mohlo by ťa zaujímať: Analytik tvrdí, že Bitcoin je stále bullish a môžete ho kúpiť v zľave

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance