Venezuela a Axie Infinity
Venezuela a Axie Infinity. Zdroj: shutterstock.com/Autor:%20patrice6000

Kandidát na guvernéra z Venezuely sľúbil, že ponúkne štipendiá pre občanov, ktorí majú záujem pripojiť sa k Technickému školiacemu centru pre ťažbu a správu digitálnych aktív. Podporí ich Axie Infinity. 

José Alejandro Terán, ašpirujúci guvernér, ktorý zastupuje vládnucu stranu krajiny, začal  iniciatívu ako súčasť programu La Guaira Digital, ktorého cieľom je urýchliť rast a navodiť ekonomickú stabilitu v krajine.

Iniciatívu podporí aj Axie Infinity

Školiace stredisko poskytne štipendistom špecializované školenie v oblasti nezameniteľných tokenov (NFT), ťažby kryptomien a obchodovania. Snahu navyše podporia štyri subjekty, a to National Superintendence of Cryptoassets (SUNACRIP), Axie Infinity Academy, politická skupina Independientes con Terán a Zjednotené socialistické strany Venezuely (JPsuv).

Mohlo by ťa zaujímať: Elon Musk predal akcie Tesly v hodnote 1,1 miliardy dolárov – presunie ich do BTC?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo len nakupovať  kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>> zľavový odkaz <<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Okrem štipendijných iniciatív na výučbu kryptomien si kandidát na guvernéra predstavuje vytvorenie „tisícov pracovných miest“ prostredníctvom tohto návrhu: „Mám pocit, že tým, že pomáhame mladým ľuďom budovať viac zdrojov, zaisťujeme ekonomickú stabilitu ich rodín. 1000 zákaziek za rok, zapíšte si to!“

Terán tiež sľúbil, že školenie poháňané Axie Infinity Academy bude zahŕňať inštaláciu a opravy sietí, ťažbu kryptomien a obchodovanie s kryptomenami. Podľa údajov Chainalysis je Venezuela siedmou krajinou v globálnom osvojení kryptomien.

Prijatie BTC na latinskoamerickom trhu

JP Thieriot, generálny riaditeľ kryptomenovej investičnej platformy Uphold, nedávno hovoril o rastúcich prípadoch použitia bitcoinov pre latinskoamerický trh.

Podľa podnikateľa malo mainstreamové prijatie bitcoinov (BTC) v Salvádore dominový efekt pri urýchlení prijatia kryptomien v okolitých regiónoch vrátane Venezuely a Kolumbie. 

Thieriot tiež verí, že adopcia kryptomien má väčší zmysel pre menšie ekonomiky namiesto vytvárania internej digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Čítaj ďalej: Instagram a Meta (Facebook), baľte si kufre: Sociálne siete na Webe 3.0 bude ovládať Solana!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre