ELROND
ELROND. Zdroj: shutterstock.com/cs/Autor:%20karnoff
Populárny blockchainový projekt Elrond oznámil masívny stimulačný program likvidity pre svoju platformu Maiar DEX DeFi. Tento program je teraz aktívny a má celkovú hodnotu približne 1,29 miliardy USD.

Táto iniciatíva predstavovala masívny krok k posunutiu prijatia DeFi „za súčasné hranice“ kryptopriestoru. Projekt ďalej využije svoj nástroj a token MEX na prevod finančných prostriedkov.

Podľa Beniamina Mincua, generálneho riaditeľa Elrond Network, bude uvedené financovanie rozdelené do určitých segmentov.

Ako je uvedené na oficiálnom blogu, program sa začal 20. novembra. Elrond už rozdelil vlastníctvo na viac ako 60 000 účtov vo forme nárokovateľných MEX tokenov. Mincu k tomu ďalej dodal: „Distribuovaním vlastníctva Maiar DEX ďalším miliardám používateľom pokladáme základ pre skutočný globálny finančný systém, ktorý je prístupný všetkým a všade.“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Elrond, ekosystém riadený používateľmi

Zaujímavé je, že držitelia tokenov MEX sa teraz môžu v komunitných referendách vyjadriť ku všetkým zásadným upgradom platformy. Znamená to, že Maiar sa vyvinul do decentralizovaného finančného ekosystému riadeného používateľmi.

Medzitým projekt Elrond prešiel „prísnym“ auditom a úspešným formálnym overením pomocou Runtime Verification. Má teda „výkon a schopnosť škálovať aj v tých najdrsnejších podmienkach“.

Celkovo to znamená veľký krok vpred pre spomínanú sieť, a dokonca aj pre celý kryptoekosystém. Navyše to možno považovať za krok k dokonalosti a zvýšeniu likvidity. Stále však dochádza k určitému vývoju.

„Stále existuje niekoľko známych chýb, ktoré vyšetrujeme, a budeme ich riešiť s maximálnou naliehavosťou,” dodal generálny riaditeľ.

Komunita okolo EGLD je viac ako býčia. Používatelia peňaženky Maiar si teraz užívajú airdropu tokenov MEX, ktorých hodnota počas piatku a soboty vzrástla o viac ako 500 %, a ktoré môžu teraz navyše aj farmiť.